دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

دبیر کنگره آیت الله العظمی شاهرودی:
۲ مستند تصویری از زندگی آیت الله العظمی شاهرودی تهیه شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر کنگره آیت الله العظمی شاهرودی، گفت: دو مستند شامل یک مستند ۹۰ دقیقه‌ای در دو قسمت از سیره آیت الله العظمی شاهرودی و یک مستند از زندگی ایشان تهیه شده است.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام محمد نصیری فرد در دیدار با امام جمعه و رئیس ارشاد اسلامی شاهرود به میزبانی دفتر امام جمعه این شهر، در خصوص مراحل اجرایی کنگره آیت الله العظمی شاهرودی، بیان کرد: تاکنون خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده که یکی از این اقدامات تهیه زندگی نامه علمی و سیره آن مرحوم است.

وی با بیان اینکه در راستای توجه به تولیدات و آثار علمی خوشبختانه ۱۰ تیم در کمیته علمی کنگره بین‌المللی گرامی داشت زندگی و سیره آیت الله العظمی شاهرودی تأسیس شده که هر تیم دارای چهار نفر از زبده‌ترین نیروهای فرهنگی استان سمنان و عمدتاً از کسانی هستند که با آثار آن عالم ربانی آشنا بوده‌اند در نتیجه توانسته‌ایم شاهد یک کار میدانی خوب در راستای تولیدات مکتوب کنگره باشیم.

تهیه فیلم‌های مستند

دبیر کنگره آیت الله العظمی شاهرودی با بیان اینکه آثار مرتبط با زندگی این عالم ربانی آماده شده و در مراحل صفحه آرایی و آماده شدن برای دریافت مجوز انتشار است، ابراز داشت: ان شالله به زودی تا زمان برگزاری کنگره، کتاب تخصصی زندگی نامه و سیره علمی ایشان نیز به بازار خواهد آمد.

نصیری فرد با بیان اینکه در بحث‌های تخصصی و فقهی و اصول نیز توانسته‌ایم شاهد آثار متفاوتی باشیم، بیان کرد: در بخش‌های عمومی شامل زندگی نامه آیت الله العظمی شاهرود، اقداماتی مانند مصاحبه با خانواده آن مرحوم و شاگردان ایشان هم آماده شده است.

وی افزود: در بخش رسانه‌ای شاهد تهیه مستندی از سیره آیت الله العظمی شاهرود در دو قسمت ۴۵ دقیقه‌ای هستیم و یک مستند دیگر هم با تمرکز شاهرود و روستای محل زادگاه آن عالم جهان تشیع و همچنین حوزه علمیه بسطام طی روزهای آتی تهیه خواهد شد تا این دو مستند در سه قسمت برای ارائه در کنگره به صورت نهایی آماده و تکمیل شود.

یک رمان نوشته شد

دبیر کنگره آیت الله العظمی شاهرودی با بیان اینکه یک نمایش نامه رادیویی نیز از زندگی این عالم ربانی تهیه شده است، گفت: یک رمان به نام «گت آقا» نیز با موضوع زندگی نامه عالم ربانی تهیه شده و به زودی به انتشار خواهد رسید.

نصیری فرد با بیان اینکه در مقوله برگزاری دو پیش نشست در نجف و شاهرود نیز اقداماتی صورت گرفته است، گفت: بحث کرونا اجازه برگزاری این نشست را نداد و حتی قرار بود نشستی با این موضوع در مشهد مقدس برگزار شود که مورد مخالفت دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت از سوی دیگر در نجف نیز موافقت نشد تا این کنگره برگزار شود اما در بخش اجرایی، با وزیر ارشاد صحبت‌هایی شد تا بتوانیم کنگره را کمی به تعویق بیندازیم اما دولت معتقد است که به واسطه هزینه کردهای یکه از سوی وزارت ارشاد صورت گرفته می‌بایست این کنگره در همین دولت برگزار شود و لذا یک دوراهی در اینجا پدید آمده است لذا امیدواریم که هفته اول مرداد ماه کنگره را در قم برنامه‌ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه وزیر ارشاد نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشتند تا پیامی از سوی معظم‌له برای این کنگره ارسال شود از سوی دیگر نامه‌ای نیز به امضا چهار عالم عضو خبرگان رهبری خطاب به ایشان ارسال شده تا بتوانیم پیام رهبری را نیز داشته باشیم و امیدواریم که این کار رقم بخورد.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.