دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل امور عشایری استان سمنان؛
۲۵۱ هزار راس دام عشایر استان سمنان پلاک‌کوبی و شناسنامه‌دار شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: طرح پلاک‌کوبی و شناسنامه‌دار کردن برای ۲۵۱ هزار راس دام سبک عشایر استان، با هدف جلوگیری از قاچاق احشام و مدیریت تامین گوشت قرمز، انجام شد.

به گزارش مرآت، مراد خادم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تعدادی از دام‌های عشایر به عنوان دام روستایی پلاک‌کوبی می‌شود که با احتساب این آمار ، شمار دام‌های پلاک‌کوبی‌شده عشایر استان سمنان بیش از تعداد گفته شده است.

وی ادامه داد: با احتساب دام پلاکوبی شده از بخش‌های مرتبط دیگر، می‌توان تخمین زد حداقل ۴۰۰ هزار راس دام عشایری استان سمنان پلاک‌کوبی شده است.

وی بیان کرد: استان سمنان در زمینه پلاک‌کوبی دام‌های عشایری و روستایی عملکرد خوبی داشته است ولی باید با اطلاع‌رسانی بیش از پیش، این طرح به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا شود.

خادم ادامه داد: اداره کل امور عشایری استان سمنان با برگزاری کلاس‌های توجیهی و آموزشی به دنبال افزایش استقبال عشایر استان از طرح پلاک کوبی دام است.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان بیان کرد: کاهش سرقت دام سبک و تسریع در شناسایی صاحبان دام‌های سبک در محموله‌های قاچاق‌ احتمالی احشام از جمله مزیت‌های پلاک گذاری دام است.

وی اظهار داشت: ارائه خدمات به دامداران مانند ارائه تسهیلات و نهاده ها و تمدید پروانه‌ها منوط به اجرای طرح پلاک گذاری دام است و انتظار می‌رود دامداران در اجرای این طرح همکاری داشته باشند.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: براساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، دام‌‍‌های فاقد پلاک‌کوبی قاچاق محسوب می‌شود و براساس ابلاغ به پلیس، این دام به عنوان قاچاق توقیف و مالک آن جریمه خواهد شد.

عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، شامل ۷۴ طایفه، ۱.۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می‌شوند، این عشایر که هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می‌دهند، بیش از یک میلیون و ۷۴ هزار رأس دام سبک و چهار هزار و ۷۰۰ رأس دام سنگین دارند.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.