دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:
۲۰ هزار جوان و نوجوان در باشگاه‌های کتابخوان سمنان عضویت دارند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: ۲۰ هزار نفر از جوانان و نوجوانان استان در باشگاه‌های کتابخوان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و به عنوان یکی از طرح‌های کسب پایتختی کتاب عضویت دارند.

به گزارش مرآت، فرشید فلاح روز دوشنبه در نشست با مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان با اشاره به افزایش شمار باشگاههای کتابخوان استان در سال ۱۴۰۰ گفت: اکنون ۲ هزار و ۳۰۰ باشگاه کتابخوان در استان ثبت است.

وی با بیان اینکه این باشگاهها با مشارکت آموزش و پرورش در استان سمنان تشکیل و فعال شدند اظهار داشت از این تعداد ۱۰۰ باشگاه به عنوان باشگاههای حرفه ای در قالب رقابت های دسته یک فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اراده مردم و مسوولان این استان برای کسب عنوان پایتختی کتاب برای سمنان افزود: در این خصوص با مشارکت نهادهای مردمی و فرهنگی بیش از ۲۰ عنوان طرح و برنامه در استان سمنان اجرایی شده است.

فلاح با تاکید بر اینکه توجه به کتاب و کتابخوانی زیربنایی ترین فعالیت و کار فرهنگی در جامعه محسوب می شود خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی علاوه بر کمک به کاهش معضلات اجتماعی، بهبود وضعیت زندگی افراد را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

وی، جشنواره پایتخت کتاب را یک رقابت و مسابقه بین شهرهای کشور دانست و اظهار داشت: کسب این عنوان برای هر شهر، علاوه بر لزوم داشتن طرحها و برنامه های خلاقانه و ابتکاری، نیازمند مشارکت و فعالیت موسسه ها و تشکل های مردمی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اهمیت فعالیت های منابع طبیعی و آبخیزداری و ارتباط با بهره برداران روستایی، مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را در ستاد جشنواره پایتخت کتاب و ارائه طرحها و برنامه های خلاقانه و ابتکاری در این خصوص خواستار شد.

جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان، ابوالفضل صادقی نژاد معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رضا شمس خانی مسوول دبیرخانه توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی استان سمنان در این نشست حضور داشتند و بر همکاری دوسویه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید شد.

۲۰ عنوان طرح و برنامه در استان سمنان با مشارکت بخش های دولتی و مردمی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به منظور زمینه‌سازی برای کسب پایتختی کتاب ایران در سمنان در حال اجراست. 

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.