دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس کمیته بازرسی و نظارت ستاد مدیریت مقابله با کرونا:
۱۱۶ مورد بازرسی از دستگاه‌های اجرایی استان سمنان انجام شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس کمیته بازرسی و نظارت ستاد مدیریت مقابله با کرونای سمنان، گفت: طی هفته گذشته، ۱۱۶ مورد بازرسی از دستگاه‌های اجرایی توسط اکیپ‌های گشت و نظارت انجام شد.

به گزارش مرآت، حجت الله ولی پوری اصلانی، در نشست کمیته نظارت ستاد کرونای سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی و عدم بازرسی و ارزیابی‌ها، باعث تشدید وضعیت شیوع بیماری کرونا در جامعه خواهد شد، ابراز کرد: جلسات ستاد بازرسی و ارزیابی کرونا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و موج چهارم مقابله با این بیماری، به صورت روزانه برگزار و اقدامات انجام شده گزارش داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث اصناف، بازرسی‌های مجدد به همراه تمهیدات لازم در دستور کار قرار گرفته و تذکرات لازم به متخلفین داده شود، ابراز کرد: طی هفته گذشته، ۱۱۶ مورد بازرسی از دستگاه‌های اجرایی توسط اکیپ‌های گشت و نظارت کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا و دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و تحول اداری انجام شده است.

نظارت و رصد گروه‌های بازرسی

رئیس کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونای سمنان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا در دوایر دولتی و دستگاه‌های اجرایی استان، رضایت بخش است، بیان کرد: در بحث اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و تعطیلی صنوف و دورکاری کارکنان در سطح شهرستان‌ها باید توجه ویژه صورت گیرد.

عضو کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا نیز با بیان اینکه تعطیلات صنوف و واحدهای صنعتی که در طرح قرار دارند به همراه دورکاری کارکنان دولت، مباحثی است که باید مورد اجرای دقیق قرار گیرد، گفت: در بحث ادارات، توجه به مسائل بهداشتی و رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، باید به صورت جدی مورد توجه قرار داشته باشد چرا که دستگاه‌های اجرایی، الگوی عمل و رفتار مردم و جامعه در بحث مواجه با بیماری کرونا هستند.

حسن سعدالدین با بیان اینکه با کمک دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی استانداری سمنان، ۹ تیم بازرسی تشکیل شد و ۷۵ دستگاه اجرایی مورد بازرسی قرار گرفت و ۲۳ دستگاه نیز به صورت تلفنی مورد رصد قرار گرفتند، افزود: در بحث اعمال دورکاری، به هیچ عنوان ارائه خدمات به مردم نباید تعطیل شود؛ اما این خدمات می‌تواند به صورت مجازی، غیرحضوری، الکترونیکی و تلفنی و سایر روش‌ها ارائه شود و دستگاه‌های اجرایی لازم است تا دورکاری کارکنان را به صورت دقیق اجرا کنند.

نظارت بر اصناف

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان سمنانن نیز در این نشست با بیان اینکه بالغ بر ۳۰ اکیپ گشت و نظارت و بازرسی بر اصناف در خصوص رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا و تعطیلی صنوف بر اساس شرایط رنگ بندی‌های قرمز و نارنجی، در استان در حال فعالیت هستند، گفت: در بحث نظارت بر تعطیلی اصناف، خوشبختانه با مشکلی جدی در استان روبرو نبودیم.

مهدی یحیایی با بیان اینکه با مواردی که مقررات را توجه نکرده و تخلف کردند، پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است، تاکید کرد: بازرسی از اصناف و بازار توسط این اکیپ‌ها به صورت روزانه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه حضور مستمر اکیپ‌ها و گشت‌های نظارت و بازرسی و همچنین اماکن و نیروی انتظامی در شهر، تاثیرگذاری مطلوبی در بحث رعایت و توجه به مقررات و قوانین صنفی و تعطیلی صنوف در خصوص کرونا خواهد داشت، ابراز داشت: بیش از ۹۵ درصد اصناف در استان در خصوص توجه به مباحث تعطیلی صنوف در بحبوحه موج چهارم شیوع کرونا و عمل به مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا، همراهی خوبی داشتند.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.