شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مستند ساز سمنانی در گفتگو با مرآت مطرح کرد:

مستندساز باید محتوای درست انتخاب کند/کمبود سوژه برای ساخت مستند در سمنان احساس نمی شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ایمانیان استان سمنان را از استان های مطرح کشور در زمینه سوژه ساخت مستند عنوان کرد، و گفت: خوشبختانه در استان سوژه های مختلف در زمینه ساخت مستند وجود دارد و هیچ کمبودی احساس نمی شود اما اگر امکانات لازم فراهم نباشد این اتفاق به راحتی صورت نمی گیرد.

عباس ایمانیان مستند ساز مطرح استانی در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص فعالیت خود در حرفه مستند سازی، گفت: در حوزه های مستند سازی، برنامه های ترکیبی و برنامه زنده در استان فعالیت دارم.

ایمانیان با اشاره به شاخص ترین برنامه خود در حوزه مستند، عنوان کرد: در این سال ها مستند نامه ای از دمشق که مستندی در خصوص شهید دانشگر است بیشترین جایزه را کسب کرده و برای خودم هم جزء کار های بسیار دلنشین بوده است.

این مستند ساز سمنانی با بیان اینکه در حوزه برنامه های ترکیبی نیز ورود پیدا کرده ام، تشریح کرد: در حوزه برنامه های ترکیبی برنامه پلاک95-72 در سال گذشته جایزه نشان شهید سلیمانی را در مسابقات کشوری کسب کرده ام.

وی با اشاره به بدون مرز بودن در حوزه ساخت مستند، گفت: سعی کرده ام در کار خود بخصوص در حوزه ساخت مستند مرزی نداشته باشم و در همه زمینه ها مثل حیات وحش، محیط زیست و حوزه های  اجتماعی اقتصادی، سیاسی نیز ورود کرده ام و مستند های مختلفی را ساخته ام.

ایمانیان با اشاره به ورود خود در حوزه اجتماعی، تشریح کرد: در بحث اجتماعی با ساخت برنامه در شهر تلاش کردم تا مشکلات مردمی را بررسی کرده و از مسئولین این مشکلات را پیگیری کنم تا بتوان از مشکلات جلو گیری کرده و به مردم خدمت کوچکی کرده باشم.

این مستند ساز هم استانی نبود امکانات را مهم ترین دغدغه خود دانست و تشریح کرد: برای ساخت یک مستند خوب نیازمند امکانات مناسب و در کنار آن تامین اعتبارات لازم آن برنامه است اگر این دو در کار نباشد ساخت مستند به مشکل بر می خورد.

وی پیشروی ضعیف ساخت مستند در استان سمنان را نبود امکانات دانست و افزود: متاسفانه در استان سمنان برای ساخت مستند از کمبود امکانات و نداشتن حامی مالی، مستند سازان رنج بسیاری می برند اما فقط به دلیل عشق و علاقه است که می توانند کار کنند.

ایمانیان استان سمنان را از استان های مطرح کشور در زمینه سوژه ساخت مستند عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در استان سوژه های مختلف در زمینه ساخت مستند وجود دارد و هیچ کمبودی احساس نمی شود اما اگر امکانات لازم فراهم نباشد این اتفاق به راحتی صورت نمی گیرد.

این مستند ساز هم استانی عشق و علاقه را مهم ترین رکن کاری یک مستند ساز برشمرد و اظهار کرد: در کار مستند سازی اگر کسی بدون عشق کافی وارد میدان شود قطعا موفق نخواهد شد و کار ساخت مستند وی به راحتی پیش نخواهد رفت.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی مستند سازان در ایام کرونا، خاطر نشان کرد: در این ایام کار ساخت مستند کم نشده و مستند سازان در کنار جهادگران این عرصه که در حال خدمت رسانی به مردم بودند تلاش کردند تا خدمات آن ها را به مردم نشان دهند.

 

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.