شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

کاهش قیمت جهانی گندم و روغن و خوراک دام‌

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
قیمت محصولات اساسی مانند گندم، روغن و خوراک دام در بازارهای جهانی روز گذشته کاهش یافت و فرصت خوبی برای کشورهای وارد کننده فراهم کرد.

به گزارش مرات، در بازارهای جهانی قیمت انواع کالاهای اساسی از گندم و دانه های روغنی گرفته تا خوراک دام و طیور روند کاهشی داشتند،  قیمت گندم کاهش ۴.۳  دلاری داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت ۷۶۶ دلار معامله شد.

قیمت ذرت که عمدتاً به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود کاهش ۵۰ سنتی را تجربه کرد و هر بوشل به قیمت ۶۰۰ دلار به فروش رفت، دانه های روغنی نیز از این کاهش قیمت ها عقب نماندند سویای روغنی ۴.۷۵ دلار کاهش قیمت داشت و سویای خوراکی هم ۳.۶ دلار افت قیمت را تجربه کرد.

در این میان برخی محصولات اساسی نظیر شکر افزایش قیمت داشتند و ۲۳ سنت در هر پوند رشد قیمت را تجربه کرد، پنبه هم به عنوان محصول ضروری برای کارخانه‌های منسوجات نیز افزایش قیمت داشت.

در بازار جهانی قیمت دام پرواری و زنده به ترتیب افزایش یک و دلار و ۶۳ سنت را تجربه کردند.

به گزارش فارس ایران امسال 8 میلیون تن گندم وارد می کند که بخشی از آن را وارد کرده و بخشی برای تامین نیاز داخل باید وارد شود کاهش قیمت گندم در بازارهای جهانی شاید فرصت مناسبی برای انجام واردات باشد همچنین در دانه‌های روغنی هم که بیش از ۹۰ درصد وابسته به واردات هستیم کاهش مناسب اما مقطعی قیمت در بازار جهانی فرصت برای واردکنندگان این محصول فراهم کرده است.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.