دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
چشم انتظاری خانواده معدنچیان دامغان به ۵۵ ساعت رسید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حادثه تلخ معدن طزره دامغان بدون شک برای همه دردناک و برای خانواده ۲ معدنچی محبوس در آوار سخت و طاقت فرسا است که تاکنون ۵۵ ساعت چشم انتظار فرزندان خود هستند.

به گزارش مرآت، مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، تصریح کرد: تیم‌های تخصصی در قالب چهار تیم ۳۰ نفره طی حدود ۵۵ ساعت اخیر بدون وقفه و با تلاش فراوان در حال آواربرداری برای رسیدن به ۲ کارگر محبوس در معدن هستند.

منصور شریف ادامه داد: تیم‌های تخصصی به منظور استفاده حداکثری از توان و سرعت بخشیدن به روند آواربرداری، هر چهارساعت یکبار تعویض شیفت می‌دهند.

وی اظهارداشت: به دلیل جلوگیری از بروز حادثه دیگر، تیم‌های تخصصی با ایمنی کامل جهت برداشت حجم سنگین آوار و سنگ های مسیر آواربرداری، در حال فعالیت هستند.

شریف تصریح کرد: کارگاه این معدن به طول ۸۰ در ۸۰ سانتی متر است که جهت افزایش سرعت آواربرداری و خارج کردن سنگ های درشت، ضمن رعایت ایمنی، استحکام بخشی و نصب ستون های چوبی، کارگاه به میزان ۱۶۰ سانتی متر و ۲ متر ارتفاع، تعریض شده است.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی گفت: علی رغم شرایط جوی نامناسب و بارش باران در منطقه، عملیات امداد و نجات و آواربرداری، لحظه ای متوقف نشده است و نیروها به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند. 

بنا بر کسب آخرین اطلاع عصر دوشنبه خبرنگار ایرنا، تلاش گروه های امدادی برای یافتن ۲ کارگر گرفتار در معدن شرکت زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان ادامه دارد اما هنوز از وضعیت این ۲ نفر اطلاعی در دست نیست و نشانه ای رویت نشده است. 

اکسیژن رسانی به حادثه دیدگان به وسیله شیلنگ های مخصوص در داخل معدنِ ریزش کرده انجام شده است و نگرانی از بابت کمبود اکسیژن وجود ندارد. 

حادثه معدن زغال سنگ در حدود ساعت ١٢ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت ماه در تونل شماره ٤٢ معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k ١٣ پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که در این حادثه ۲ نفر کارگر پیمانکاری شرکت به نام‌های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و محبوس شده اند. 

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.

​انتهای پیام/
ایرنا  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.