دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
پیام بعثت، مکارم اخلاقی در همه ابعاد زندگی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جچت الاسلام و المسلمین محمد بارانی ضمن بیان فضایل پیامبر طی یادداشتی گفت: اخلاق پیامبر براساس قرآن بود و فلسفه بعثت در این است که در زندگی ما قرآن نقش ببندد.

به گزارش خبرنگار مرآت ، حجت الاسلام و المسلمین محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر به مناسبت مبعث پیامبراکرم(ص) طی یادداشتی این چنین نوشت:

  محمد امین در تمام سالهای قبل ازبعثت هم برای خدای خود پیامبر بوده وعاشقانه و عارفانه در غارحرا با او به عبادت و رازو نیاز مشغول بوده و در آن شب جبرئیل آمد و پیام پروردگارش را براو نازل کرد تا عالم ندای اقراباسم ربک الذی ..... پروردگار محمد را بشنود و همگان در زیر سایه پیامبر مهربانی بندگی خدای خود را کنند.

اولین پیام بعثت معرفت النفس است

پیامبرآمد تا انسان را با حقیقت وجودی خود که روح الهی است و با ماورای این عالم که قیامت و آخرت است، آشنا سازد.  

انسان را با خدایی که در همه هستی حضور عالمانه و مقتدرانه دارد آشنا سازد، لذا اولین آیاتی که برپیامبرنازل شد، اقرا است یعنی بخوان

اومبعوث شد تا به بشریت پیام معرفت الله و معرفت النفس، معرفت به قیامت و آخرت بدهد.

پس اولین پیام بعثت پیامبراکرم این است که انسان به علم و معرفت الهی مسلح شود« يُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ وَالحِكمَةَ».

آنچه را که از عالم غیب نمی داند از زبان پیامبرش بشنود و بداند و بفهمد.

دومین پیام بعثت اصلاح نفس است

دومین پیام بعثت پیامبر تزکیه است، پیامبرآمده است که انسان را تربیت کند به اخلاق، پیام بعثت این است که انسان ابتدا خویشتن خویش را بشناسد و به اصلاح نفس خویش بپردازد.

پیام بعثت، مکارم اخلاقی در همه ابعاد زندگی است

وقتی از همسر پیامبر در مورد اخلاق ایشان سئوال شد گفتند: «کان خلقه القران» اخلاق پیامبر، قرآن بود.

پیامبر برای ترقیب انسانها به هدایت بسیار حریص بودند و در خانواده پیامبر بسیار مهربان بودند و هیچ گاه در خانه صدای ایشان بلند نمی شد با بچه ها بسیار مهربان بودند و با آنها بازی می کردند و با فقرا هم غذا می شدند و حتی با حیوانات هم مهربان بودند و گاهی حتی هنگامی که می دیدند شتری خسته است صورت برصورت او می گذاشتند این اخلاق پیامبر بود.

پیام بعثت برای امروز بشریت

همان پیامبری که در خیابان ها با بچه ها بازی می کردند، و با مسکینان رئوف و مهربان بودند در مقابل دشمن مصداق واقعی اشداءعلی الکفاربودند ودرمقابل آنها سخت و محکم بودند.

پیامبر هرزمان برمزار شهدا حاضر می شدند این آیه را می خواندند سَلاَمٌ عَلَيْكُم بِمَا صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّارِ

ما نیزدر زندگی باید در مسیر بندگی خدا استقامت داشته باشیم، تا ملائکه به ما سلام کنند و بگویند سلام برصبر تو.

ابن مسعود می گوید پیامبر این آیه را زیاد می خواندند  تِلْكَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِينَ لَا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا ۚ وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

 آخرت برای کسانی است که اراده آنها این نیست که از دیگران برتری جویی داشته باشند و مقام طلب و شهرت طلب باشند.

این آیه سبک زندگی را به  ما می آموزد و به ما کمک می کند اشراف گری را کنار بگذاریم و ساده زیستی روی بیاوریم.

این آیه باید سبک زندگی مسئولین باشد تا بدانند آخرت نصیب کسانی است که به دنبال مقام و شهرت نیستند وکسانی که می خواهند در انتخابات کاندید شوند، بدانند این یک فرصتی است برای خدمت به کشور نه برای رسیدن به پست و مقام دنیایی .

پس فلسفه بعثت در این است که در زندگی ما قرآن نقش ببندد و در بعد فردی خود را بسازیم و در بعد اجتماعی جامعه خود را بسازیم.

و کلام آخر اینکه ما یک وظیفه در مقابل پیامبرخود داریم و اینکه او مانند طبیب است و هرچه او آورد همانند نسخه های از یک طبیب است که باید در زندگی پیاده سازیم تا درمان پیدا کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.