شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

پوکی استخوان در زنان شایع تر است/ اهمیت درمان های مراقبتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یک لیزر تراپیست با اشاره به عوارض پوکی استخوان، گفت: پوکی استخوان در زنان شایع تر است.

به گزارش مرآت؛ آریستا شجاع الدین مدیر مرکز پیشگیری و ارتقا سلامت پویا با عنوان این مطلب که بیماری‌ها و عوارض ناشی از آن در دو جنس به یک میزان نیستند، اظهار داشت: طبق گزارشات سازمان جهانی بهداشت حملات قلبی منجر به مرگ در جمعیت زنان در آمریکا یکی از چهار مورد مرگ را شامل می‌شود.

وی افزود: بارداری، یائسگی، سرطان پستان، سرطان دهانه رحم و تخمدان مختص زنان است. شیوع بیماری‌های اتوایمیون، افسردگی و اضطراب در زنان بیشتر از مردان است.

شجاع الدین با عنوان این مطلب که تکنولوژی نقش مؤثری در حفظ سلامت بانوان دارد، گفت: غربالگری سرطان‌های زنان، در عرصه حفظ سلامتی بانوان نقش به سزایی دارد. تشخیص به موقع و مداخلات مؤثر در سرطان‌های پستان، دهانه رحم و تخمدان موجب پیش آگهی بهتر در این سرطان‌ها شده است.

وی ادامه داد: سلامت بارداری از موارد مهم در زندگی یک خانم است. مدیریت بیماری‌های دیابت، آسم و افسردگی موجب عدم آسیب به مادر و نوزاد می‌شود.

شجاع الدین گفت: با درمان به موقع عفونت‌های خفیف دستگاه تناسلی بانوان، شانس نازایی و مشکلات کلیوی در بانوان کمتر می‌شود.

وی افزود: در اغلب بیماری‌های اتوایمیون شکایات درد، تب خفیف و سرگیجه وجود دارد. با تشخیص به موقع و درمان‌های مؤثر شانس عوارض ناشی از این بیماری‌ها در زنان کمتر می‌شود.

شجاع الدین با عنوان این مطلب که پوکی استخوان در خانم‌ها شایع‌تر است، گفت: پوکی استخوان شانس شکستگی استخوان را بالا می‌برد. عواملی مانند: سن، ژنتیک، سیگار کشیدن، مصرف برخی از داروها، توده بدنی کم، نداشتن فعالیت ورزشی، شانس پوکی استخوان را در بانوان بالاتر می‌برد.

وی افزود: اندازه گیری تراکم استخوان و درمان‌های مراقبتی و داشتن سبک زندگی سالم و مصرف داروهای مؤثر با نظر متخصصین سلامت موجب عدم پیشرفت پوکی استخوان در بانوان است.

انتهای پیام/
مهر   

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.