شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

گزارشی از یک معضل شهری؛    

پارکینگ؛ معمای چند مجهولی برج ققنوس

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شهر سمنان با وجود آنکه هنوز در جرگه کلان شهرها قرار ندارد؛ اما نبود پارکینگ مناسب در هسته مرکزی شهر در حال تبدیل شدن به یک بحران جدی است و آن طور که به نظر می‌رسد مسئولان هیچ برنامه‌ای برای رفع این معضل ندارند.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ معضل کمبود پارکینگ در سطح شهر سمنان خصوصاً در هسته مرکزی شهر مشکل امروز و دیروز نیست، افزایش خودروها و موتورسیکلت‌ها در سطح شهر، ساخت و ساز خانه‌ها و افزایش مجتمع‌های تجاری سبب شده مشکل کمبود پارکینگ و جانمایی نادرست آنها به یک معضل اصلی در این شهر تبدیل شود.

مسئله ای که در کلان شهرها وشهرهای توسعه یافته با ساخت پارکینگ‌های طبقاتی تا حدودی مرتفع شده اما در شهر سمنان خصوصا در مناطق ومحلات متراکم عملی نشده است.

حال با این توصیفات شهروندان شهرسمنان با مشکلات جدی در زمینه ترافیک شهری و مشکل پارک خودرو مواجه هستند و نبود پارکینگ مناسب در شهر از یک سو و  قدیمی بودن بافت مرکزی شهر و  تعریض نبودن خیابان‌ها از سوی دیگر بر مشکلات و چالش‌های ترافیکی این شهر افزوده است.

در این میان برج ققنوس تنها برج چند منظوره شهر سمنان به علت نداشتن پارکینگ مناسب و افزایش تعداد پارک‌های دوبل در خیابان‌های اصلی و پیاده راه دردسرهای زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

این مشکلات نه تنها در سال‌های گذشته از سوی مسئولان شهری حل نشده بلکه روز به روز با افزایش خودروها در سطح شهر جدی‌تر نیز شده است به طوری که علاوه برخیابان های اصلی پیاده راه نیز به محل پارک خودرو تبدیل شده است و منجر به ترافیک در محدوده میدان امام علی(ع) ،ناخوشایند شدن منظر شهری و افزایش خطر تصادف برای عابران پیاده را شده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

پارکینگی که بنابر ادعای مسئولین برج ققنوس از همان ابتدای ساخت برج ققنوس در دسترس شهروندان بوده اما به علت جانمایی نامناسب استقبال خوبی از آن نشده و البته بررسی های میدانی شواهدی دیگری را اثبات می کند.

درب ورودی پارکینگ ققنوس تغییر می کند

مریم همتیان مدیر داخلی برج ققنوس در رابطه با این مسئله گفت : پارکینگ برج تجاری ققنوس از ابتدای ساخت آن با توجه به پیش بینی حجم مراجعات برقراربوده و یک پارکینگ طبقاتی با ظرفیت حدود  400الی 500ماشین ساخته شده است.

همتیان علت عدم استقبال از پارکینگ را جانمایی نادرست آن دانست وافزود: دسترسی به پارکینگ از سمت بلوار بهارستان است و به همین دلیل بسیاری از شهروندان به آن اشراف ندارند و  درحال حاضر درب ورودی پارکینگ در حال تغییر است وتا چند ماه اینده به بهره برداری می رسد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

محدوده پیاده راه برج ققنوس مشخص نشده است

محمدعباسی رئیس پلیس راهورشهرستان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با حل معضل ترافیک برج ققنوس گفت : زیر ساخت های برج ققنوس و تعین تکلیف محدوده پیاده راه و محوطه برج هنوز مشخص نشده است و با وجود پیگیری های متعدد از شهرداری هنوز هیچ جواب قاطعی از سمت شهرداری دریافت نشده و البته  شهرداری نیز علت عدم پاسخگویی را مربوط به اختلاف نظر با بنیاد مسکن اعلام کرده است.

عباسی در ادامه خاطر نشان کرد: برخلاف ادعای مدیران برج ققنوس کارهای عمرانی  پارکینگ برج هنوز تکمیل نشده و در بررسی های میدانی ثابت شده سازو کار ورود به پارکینگ هنوز وجود نداشته وامکان ورود به  آن وجود ندارد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

ورودی های غربی وشرقی تاپایان سال مهیا می شود

حمید رضا قدس مدیر منطقه سه شهرداری سمنان نیز گفتگو با خبرنگار مرات اذعان کرد: با  وجود مکاتبات صورت گرفته با مسکن وشهرسازی در رابطه با معبر پیاده راه و برج هنوز اعلام نظر قطعی صورت نگرفته است و ازسوی دیگر مدیران برج قول مهیا سازی وایجاد ورودی قابل دسترسی در محدوده غرب وشرق را داده اند  ودر حال حاضر عملیات عمرانی در حال انجام و امیدوار هستیم تاپایان سال ورودی های مشخص ایجاد شود.

با تمام آنچه که گفته شد به نظر می‌رسد مشکل عدم وجود پارکینگ مناسب در محوطه ورودی برج ققنوس همچنان پابرجا باقی بماند و انتظار نباید داشت که این مشکل حداقل ظرف چند ماه آینده حل شود.

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.