دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 توسط چین انجام می گیرد؛   
ورزشکاران المپیک زمستانی ۲۰۲۲ «یوان دیجیتال» را آزمایش می کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
چین قصد دارد اجازه دهد به شهروندان خود، بازدیدکنندگان و ورزشکاران شرکت کننده در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اجازه دهد از یوان دیجیتال استفاده کنند.

به گزارش مرآت به نقل از رویترز، چین تصمیم دارد آزمایش‌های مربوط به یوان دیجیتال را گسترده‌تر کند ودر شهرهای بیشتری انجام دهد. اما به گفته «لی بو» معاون رئیس کل بانک مرکزی این کشور، هنوز زمان بندی دقیقی برای آن اعلام نشده است.

این کشور سال گذشته در چند شهر از جمله سوژو، شنژن، چنگدو و شیونگ آن، تست ارز دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرد.

به گفته معاون رئیس کل بانک مرکزی چین، آزمایش‌ها نشان داده مکانیسم صدور و توزیع یوان دیجیتال با سیستم مالی فعلی همخوانی دارد.

«بو» در این باره می‌گوید: چین به بهینه سازی اکوسیستم یوان دیجیتال ادامه می‌دهد، امنیت و اعتبار آن را افزایش می‌دهد و چهارچوبی قانونی برای آن ایجاد کند.

او در ادامه افزود: سعی داریم در المپیک زمستانی پکن که سال آینده برگزار می‌شود، یوان دیجیتال را نه تنها برای کاربران داخلی، بلکه برای وزرشکاران بین المللی و بازدیدکنندگان نیز ارائه کنیم.

شبکه خبری سی ان بی سی نیز در گزارشی به این امر اشاره می‌کند و می‌نویسد: این اقدام احتمالاً نخستین تست ارز دیجیتال یوان توسط کاربران بین المللی است.

به گفته او در حال حاضر هدف توسعه یوان دیجیتال، استفاده داخل کشور و همکاری با کشورهای دیگر است تا در بلند مدت راه حلی برای پرداخت‌های بین مرزی کشف شود.

چین یکی از پیشتازان عرضه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی و مدرن سازی سیستم مالی است.

انتهای پیام/

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.