شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان:  

واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاری در روستاهای سمنان/ ۶۰ روستا در اولویت بازنگری طرح هادی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان از آمادگی برای واگذاری اراضی به‌منظور ایجاد واحد تولیدی و راه‌اندازی طرح‌های سرمایه‌گذاری در روستاهای این استان خبر داد و گفت: ۶۰ روستای استان در اولویت بازنگری طرح هادی قرار دارد.

به گزارش مرآت، محمد حمیدی، ‍سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بعدازظهر امروز در دومین جلسه پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار سمنان ویژه مناطق روستایی که در سالن جلسات ساختمان معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: پیگیری و رصد میزان و نحوه اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار سمنان و تسریع در اجرای این موارد، در دستور کار است.

وی اضافه کرد: ۲۶ مصوبه در راستای رفع مسائل و مشکلات روستاهای این شهرستان‌ها در حوزه‌های مختلف طی سفر استاندار سمنان در نظر گرفته شد.‍

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: مصوبات سفرهای استاندار سمنان به مناطق روستایی شهرستان‌های شاهرود، دامغان و مهدی‌شهر، غالباً در حوزه‌های تسهیلات اشتغال‌زایی، واگذاری اراضی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری، موارد و مباحث در زمینه بهبود فضاهای آموزشی و مدارس و موارد مرتبط با آب آشامیدنی بود.

حمیدی عنوان کرد: گازرسانی، ساماندهی پارک‌ها و بوستان‌های روستایی، تجهیز سالن‌های ورزشی، بازنگری طرح هادی، تقویت ماشین‌آلات دهیاری، ایجاد دیوار ساحلی، تعریض و احداث پل و بهسازی ورودی روستا، مرمت و لایروبی قنوات و تهیه و تکمیل سند توسعه برخی از روستاها از دیگر مصوبات سفرهای استاندار سمنان به مناطق روستایی شهرستان‌های شاهرود، دامغان و مهدی‌شهر است.

وی ادامه داد: به‌منظور پیگیری، بررسی و اجرای این مصوبات، دستگاه‌های اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ورزش و جوانان، آب و فاضلاب، شرکت گاز، فرمانداری‌های شاهرود، دامغان و مهدی‌شهر و دفاتر کل امور روستایی و مدیریت بحران استانداری مأمور شدند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: در این استان آمادگی برای واگذاری اراضی به‌منظور ایجاد واحد تولیدی، کارگاهی و یا راه‌اندازی طرح‌های سرمایه‌گذاری در روستاها وجود دارد.

حمیدی بیان کرد: این زمین‌ها داخل محدوده روستا برای ایجاد طرح‌های سرمایه‌گذاری، توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در خارج از محدوده روستا توسط سازمان جهاد کشاورزی به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

وی تأکید کرد: تقویت امر سرمایه‌گذاری در روستاها به‌منظور راه‌اندازی واحدهای تولیدی و همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی، امری بسیار تأثیرگذار در توسعه روستاها است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: در راستای توسعه و تقویت شاخصه‌های عمرانی روستاها، مصوب شد تا ۶۰ روستای این استان در اولویت بازنگری طرح هادی قرار گیرند.

حمیدی گفت: همچنین برای لایروبی قنوات عمومی، انتخاب پیمانکار با محوریت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها انجام و اقدامات لازم نیز با حمایت و تخصیص اعتبار از سوی جهاد کشاورزی استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای ۱۸۰ روستای استان سمنان سند طرح توسعه تهیه شده است، خاطرنشان کرد: مطالعات این سند بر اساس دانش بومی و محور سرمایه‌گذاری در هر روستا و بر مبنای ظرفیت‌های گردشگری تهیه و تدوین شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بیان کرد: ضرورت دارد تا افراد بومی و سرمایه‌گذاران در روستاها در راستای دریافت زمین برای راه‌اندازی طرح‌های سرمایه‌گذاری، از این سند استفاده کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.