شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

متخصص بیماری های عفونی در گفتگو با مرآت:

واکسن کرونا با هیچ دارویی تداخل ندارد/ بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا 2هفته فاصله بیاندازید

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
گوهری با اشاره به شایعات مبنی بر تداخل دارویی واکسن کوید-19، گفت: این واکسن با هیچ دارویی تداخل دارویی ندارد و در بحث تداخل دارویی برای بیماران خاص هم چیزی مشاهده نشده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، از آنجایی که تزریق واکسن کرونا برای اولین بار در دنیا و کشورمان اتفاق می‌افتد، سوالات زیادی درباره آن برای مردم وجود دارد؛ به عنوان مثال آیا زنان باردار می‌توانند واکسن کرونا تزریق کنند و همچنین آیا این واکسن با داروهای دیگر تداخل دارد؟

یکی از سوالاتی که این روزها به صورت مداوم پرسیده می شود این است که واکسن‌های کووید-19 با چه داروهایی تداخل دارد؟ آیا واکسن کوید-19 با واکسن آنفلوآنزا تداخل دارویی دارد؟

توصیه می شود برای حفظ اثربخشی واکسن ها، حداقل فاصله زمانی 14 روز بین تزریق واکسن کووید-19 و سایر واکسن ها رعایت شود.

در عین‌حال باید توجه کرد که اغلب داروها هیچ تداخلی با واکسن های کووید-19 ندارد. بیمارانی که دچار بیماری های مزمن هستند بیماران دچار مشکلات قلبی، کلیوی، کبدی، روماتولوژیک، دیابت، بدخیمی و ... به هیچ عنوان نباید بدون مشورت پزشک خود داروهای مصرفی را تغییر دهند و یا قطع کنند.

علی گوهری متخصص بیماری های عفونی در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص تداخلات دارویی واکسن کوید-19 با آنفلوآنزا، گفت: هیچ تداخل دارویی بین این دو واکسن وجود ندارد ولی با توجه به مطالعاتی که انجام گرفته است در مقالات مختلف بهتر است بین تزریق این دو واکسن حداقل دو هفته فاصله صورت بگیرد.

گوهری با اشاره به اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا به همه افراد توصیه می شود، افزود: طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان بهتر است تمامی مردم واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند مخصوصا افرادی که شرایط خاص دارند.

متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه تمامی کسانی که در ریسک هستند باید این واکسن را تزریق کنند، خاطر نشان کرد: افرادی که بیماری های زمینه ای دارند و یا خانم های باردار و افراد مسن باید با فاصله دو هفته ای از واکسن کوید-19 واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

وی با اشاره به شایعات مبنی بر تداخل دارویی واکسن کوید-19، عنوان کرد: این واکسن با هیچ دارویی تداخل دارویی ندارد و در بحث تداخل دارویی برای بیماران خاص هم چیزی مشاهده نشده است.

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.