شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل انتقال خون استان سمنان در گفتگو با مرآت:    

نیاز بیشتری به گروه‌های خونی منفی داریم/ شاهرودی ها رکورد دار اهدای خون در سطح استان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محسن طاهریان با بیان اینکه وضعیت اهدای خون در سطح استان نسبتا مطلوب است، گفت:با توجه به شروع فصل سرما و کاهش 10درصدی اهدای خون از افرادی که گروه خونی منفی و یا o دارند تقاضای اهدای خون را داریم.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ هرساله با شروع فصل سرما و سرد شدن هوا و کم شدن طول روز، میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون کاهش می‌یابد و این درحالی است که با گسترش روز افزون عمل‌های جراحی تخصصی و فوق تخصصی  و از سوی دیگر با رشد چشمگیر فضاهای درمانی هم در کلانشهرها و مراکز استان ها روبرو هستیم و این در شرایطی است که  در برخی استان ها نیز که افراد مبتلا به تالاسمی حضور دارند نیاز به خون وجود دارد و با گسترش نیاز به این ماده حیاتی روبرو می‌شویم.

محسن طاهریان مدیر کل انتقال خون استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با وضعیت اهدای  خون در سطح استان سمنان گفت: وضعیت به طورکلی  مطلوب است اما با توجه به تکرار معضل هرساله سرمای هوا وکاهش مراجعات  شاهد کاهش 10درصدی اهدای خون نسبت به ما ه های گذشته هستیم.

طاهریان در ادامه افزود: در 7ماهه ی سال جاری 17 هزار 557 نفر موفق به اهدای خون شدند که ازاین تعداد 5.7 درصد آن را بانوان تشکیل می دهد، که این موضوع مشارکت بیشتر بانوان را دربحث اهدای خون می طلبد.

وی در ادامه درباره کسانی که واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و می‌خواهند خون اهدا کنند، تصریح کرد: این افراد بدانند که با تزریق واکسن سینوفارم و برکت منعی برای اهدای خون ندارند و بعد از رفع عوارض اولیه می‌توانند اقدام به اهدای خون کنند. همچنین افرادی هم که واکسن آسترازنکا و اسپوتنیک تزریق کردند می‌توانند ۱۴ روز پس از تزریق، اقدام به اهدای خون کنند.

مدیر کل انتقال خون استان سمنان تاکید کرد: کسانی هم که به کرونا مبتلا شدند، می‌توانند ۲۸ روز پس از بهبودی اقدام به اهدای خون کنند، تمامی پروتکل‌های بهداشتی در تمامی مراکز انتقال خون رعایت می‌شود و تجهیزات مورد استفاده در پروسه اهدای خون یکبار مصرف و استریل است و کرونا ربطی به اهدای خون ندارد.

وی همچنین، اظهار کرد: در حال حاضر به تمامی گروه‌های خونی احتیاج داریم ولی افرادی که گروه خونی منفی و یاo  دارند، اقبال بیشتری به اهدای خون داشته باشند.

به گفته طاهریان در سطح استان شاهرود بیشترین و گرمسار کمترین میزان اهدای خون را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.