شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 امام جمعه شاهرود:   

مطالبات به حق مردم در اولویت مسوولان قرار گیرد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام جمعه شاهرود گفت: مسوولان پاسخ به خواسته‌های به حق مردم را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

به گزارش مرات حجت الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود در مسجد و حسینیه اعظم قلعه این شهر با تأکید بر ضرورت توجه به عوامل فریب دشمن، اظهار داشت: نباید مطالبه‌گری طوری عنوان شود که دشمنان ایران اسلامی سوء استفاده کنند، مانند اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد که ابتدا خواسته‌های کشاورزان درست عنوان شد، اما پس از چند روز شاهد رخدادهایی بودیم که دیگر مطالبه کشاورزان نبود.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود به ترکیب شورای نگهبان اشاره و ابراز کرد: اعضای این شورا برای دوره‌های ۶ ساله انتخاب می‌شوند و در این جایگاه حساس باید تلاش شود خلاف قانون اساسی کاری انجام نشود. 

خطیب جمعه شاهرود همچنین به فرارسیدن روز جهانی معلولان اشاره و تصریح کرد: یکی از وظایف مهم مسوولان اجرای قانون سه درصد اشتغال معلولان در اداره ها است که هنوز به طور کامل اجرایی نشده است.

امینی با تأکید بر اینکه اجرای این قانون باید جدی گرفته شود، افزود: این حق نه به عنوان ترحم بلکه با افتخار و بدون منت باید برای معلولان درنظر گرفته‌شود.

وی همچنین در بخش دیگر صحبت های خود به مشروعیت بیمه اشاره کرد و گفت: بیمه در زندگی امروز یکی از واجبات به شمار می آید و مشروعیت آن از سوی بسیاری از فقیهان تأیید شده است.

امام جمعه شاهرود درباره نام‌گذاری ۱۶ آذر به عنوان روز دانشجو نیز یادآور شد: دانشجو به عنوان نسل فرهیخته باید آرمان‌گرایی و مطالبه‌گری را همراه با واقع بینی بیاموزد و بدون تهمت، توهین و تنش و با رعایت ادب خواسته‌ها را مطرح کند.

امینی با بیان اینکه دانشجویان از دهه ۳۰ به بعد قشری تأثیرگذار در جامعه به شمار می‌روند، تأکید کرد: امروز مهمترین مطالبات آنان باید پیشرفت علمی کشور باشد. 

​انتهای پیام/
ایرنا  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.