دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان در گفتگو با مرآت مطرح کرد:
مشارکت میلیاردی مردم استان سمنان برای بازسازی عتبات عاليات/ فعالیت موکب های اربعینی استان در ایام شیوع کرونا
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جبار دوستمحمدی از مشارکت میلیاردی مردم استان سمنان در طرح گسترش صحن حضرت زهرا (س) در نجف و صحن حضرت زینب کبری(س) در کربلای معلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، ستاد باز سازی عتبات عالیات یکی از ستاد هایی است که در سال های اخیر گام های بسیار تاثیر گذاری در حفظ ارزش های اسلامی و تکریم و بزرگداشت اهل بیت سلام‌الله علیها برداشته است، همچنین در تسهیل امور و خدمت رسانی در حرکت عظیم اربعین حسینی نقش بسزایی داشته است.

در همین خصوص؛ جبار دوستمحمدی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات یکی از یادگار های سردار سلیمانی است، گفت: ستاد باز سازی عتبات عالیات استان سمنان نقش بسیار مفیدی در ساخت و مرمت صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیه در نجف و هم در ساخت صحن حضرت زینب کبری در کربلای معلی داشته است.

دوستمحمدی در مورد جمع آوری کمک های مردمی افزود: در سال 98 تعهد ستاد عتبات عالیات استان جهت بازسازی عتبه 15 میلیارد ریال بوده که از این این مبلغ 12 میلیارد ریال ان توسط مردم خیر استان پرداخت شده است در سال 99 نیز با توجه به جمعیت 700 هزار نفری استان برای هر نفر 5 هزار تومان درنظر گرفته شده بود که حدودا 97 درصد مبلغ کل تعهد استان جمع اوری شد.

وی در مورد فعالیت‌های این ستاد در سال 99 اظهار کرد: در سال 99 حدود 247 خشت طلا برای جهت ترفیع گنبد امام حسین علیه اسلام توسط خیرین استان اهداشده، همچنین 73 مترمربع از صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها در نجف و 238 متر از صحن حضرت زینب کبری در کربلای معلی توسط خیرین استان ساخته‌شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان در ادامه تصریح کرد: مجموعاً 158 نفر در بخش ترفیعات گنبد حرم حضرت سیدالشهدا، 26 نفر در ساخت صحن حضرت زهرا و 237 نفر در ساخت صحن حضرت زینب سلام‌الله علیها شرکت داشته‌اند.

دوست‌محمدی در خصوص شرایط اعزام نیروهای متخصص جهت خدمت و بازسازی بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا در سال 99 اعزام نیرو برای ساخت و پیشرفت صحن‌های فوق‌الذکر نداشتیم اما در سال 98 حدود یک هزار و 420 نفر نیروی‌های متخصص اعم از جوشکار و بنا و... جهت خدمت در این امور اعزام داشته‌ایم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان در مورد مأموریت اختصاصی ستاد استان سمنان گفت: مقررشده که در موردبازسازی حرمین امامین عسکرین ساخت یک درب در قسمت باب المراد به استان سمنان اختصاص یابد که در مورد ساخت این درب هماهنگی‌ها صورت گرفته و قراردادهایی بسته‌شده است، همچنین ساخت دو سقاخانه در امامزاده سید محمد سامرا نیز به ستاد عتبات استان سمنان سپرده‌شده است.

وی در مورد خدمت‌رسانی در سامرا افزود: همچنین استان سمنان به‌عنوان استان معین درمورد مرمت و بازسازی سامرا در نظر گرفته‌شده که با توجه به اینکه سامرا محل حرم پدر امام زمان عجل الله است این افتخار و سعادت بزرگی برای ستاد استان بوده و باید برای ساخت صحن حرمین امامین عسکریین آماده شویم.

دوست‌محمدی در مورد موکب‌هایی که ستاد بازسازی عتبات عالیات برای اربعین حسینی برای خدمت‌رسانی به زائرین ساخته‌شده است، تصریح کرد: تعداد 36 موکب توسط این ستاد ایجادشده که 4 موکب در داخل کشور و 32 موکب در کشور عراق در مسیر زائرین حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان در مورد فعالیت‌های این مواکب در دوران کرونا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی زیارت اربعین در عراق از ظرفیت موکب‌های اربعین برای طرح مواسات و همدلی و تهیه بسته‌های معیشتی برای مردم استفاده‌شده، همچنین در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستان و کفن‌ودفن متوفیان ناشی از کرونا نیز از ظرفیت افراد خادم در مواکب استفاده‌شده است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.