دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
مذاکرات وین کامل و متفکرانه بوده است/ انتظار روندی آسان یا سریع نداشتیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مواضع این مشور را درباره موقعیت کنونی مذاکرات وین بیان کرد.

به گزارش مرآت به نقل از خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره کیفیت مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای، گفت که تیم آمریکا  «به دنبال رویکردهایی منسجم درباره اقداماتی بوده است که هم ایران و هم آمریکا باید برای بازگشت به پایبندی دوجانبه انجام دهند» . 
او افزود: این مذاکرت کامل و متفکرانه بوده اند، اگرچه غیر مستقیم بودند. هنوز هیچ گشایشی حاصل نشده اما ما انتظار نداشتیم که این روند آسان یا سریع باشد. 
این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که انتظار  می رود هیئت های مذاکره کننده برای مشورت درباره برخی مسائل به کشورهای خودشان بازگردند اما نمی داند که بازگشت آن ها چه زمانی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، اظهارات این مقام آمریکایی در پی این مطرح می شود که جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای برگزار شدند. 

نمایندگان آمریکا نیز در طول مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام در وین حضور داشتند اما تا کنون هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده است. 
ایران خواستار لغو تمامی تحریم های آمریکا بوده و بیان کرده است تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها اقدامات جبرانی اش که در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته ای و متحمل شدن تحریم ها انجام داده بود را  به حالت قبل باز می‌گرداند.  این اقدامات طبق مفاد برجام و شامل کاهش تعهدات هسته ای داوطلبانه ایران بوده اند. 

ایسنا
انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.