دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان:
مبارزه با سن غلات در ۱۳ هزار هکتار از اراضی استان سمنان آغاز شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سمنان از آغاز مبارزه با سن غلات در ۱۳ هزار هکتار اراضی استان خبر داد و گفت: بیشترین سطح در شهرستان‌های گرمسار و آرادان بوده است.

به گزارش مرآت، لطف‌الله رضایی  در جمع خبرنگاران به میزبانی جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان اینکه مبارزه با سن غلات در ۱۳ هزار و ۲۱۵ هکتار اراضی استان آغازشده است، ابراز داشت: اگرچه بیشترین سطح در گرمسار و آرادان شاهد هستیم اما این مهم برای همه شهرستان‌های استان اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه سن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آفت‌هایی که باعث نابودی غلات به‌ویژه گندم می‌شود، افزود: سطح مقابله با این آفت شامل دو نوع مادری و پوره می‌شود که در نوع اول ۱۲ هزار و ۲۴۰ هکتار و در سن پوره ۹۷۵ هکتار به انجام خواهد رسید.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه عملیات مبارزه با سن پوره در گرمسار و آرادان از هشتم اردیبهشت‌ماه آغازشده است، ابراز داشت: این عملیات در سطح شش هزار و ۲۵۰ هکتار و دو هزار و ۸۷۰ هکتار این دو شهرستان به ترتیب مذکور انجام‌شده است.

رضایی بابیان اینکه مبارزه با سن غلات در شهرستان‌های سمنان و سرخه از دهم اردیبهشت و برای دامغان از سیزدهم و شاهرود و میامی از شانزدهم اردیبهشت‌ماه آغازشده است، تصریح کرد: مقابله با آفت سن غلات در میامی یک هزار و ۵۲۵، سمنان یک هزار و ۲۱۰، شاهرود ۶۰۵ هکتار، دامغان ۴۳۵ و سرخه نیز ۳۲۰ هکتار مبارزه با سن غلات انجام‌شده است.

وی افزود: علاوه بر مزارع گندم برای محصول جو نیز در سن مادری مزارع جو سه هزار و ۸۰۰ هکتار و مبارزه با سن پوره در مزارع جو نیز ۲۷۵ هکتار بوده است.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.