دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ؛
مبارزه با آفت سن غلات در ۱۳ هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان انجام شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: مبارزه با سن غلات در ۱۳ هزار و ۲۱۵ هکتار انجام شد.

به گزارش مرآت،  لطف‌الله رضایی  با بیان اینکه پایش اراضی استان سمنان در زمینه وجود سن به صورت مستمر انجام می‌شود، به اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با سن اشاره و بیان کرد: مبارزه با سن پوره نیز در همه شهرستان‌ها آغاز شده است.

وی سطح کلی مبارزه با سن غلات اعم از مادری و پوره را ۱۳ هزار و ۲۱۵ هکتار عنوان کرد و افزود: سطح مبارزه با سن مادری ۱۲ هزار و ۲۴۰ هکتار و سطح مبارزه با سن پوره ۹۷۵ هکتار است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین سطح مبارزه با آفت سن مادری و پوره به ترتیب در شهرستان‌های گرمسار و آرادان به ترتیب در ۶ هزار و ۲۵۰ هکتار و ۲ هزار و ۸۷۰ هکتار بود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز با بیان اینکه مبارزه با آفت سن مادری و پوره در همه شهرستان‌ها در حال انجام است، گفت: عملیات مبارزه با سن پوره در گرمسار و آرادان از هشتم اردیبهشت‌، در شهرستان‌های سمنان و سرخه از دهم اردیبهشت، در دامغان سیزدهم و شاهرود و میامی از شانزدهم اردیبهشت‌ آغاز شد.

عباس مشیریان افزود: مبارزه با سن مادری و پوره در سطح مزارع جو و گندم در همه شهرستان‌ها در حال انجام است و مبارزه با سن مادری در مزارع گندم در مجموع هشت هزار و ۴۴۰ هکتار و سطح مبارزه با سن پوره در مزارع گندم ۷۰۰ هکتار بود.

وی افزود: سطح مبارزه با سن مادری در مزارع جو سه هزار و ۸۰۰ هکتار و مبارزه با سن پوره در مزارع جو نیز ۲۷۵ هکتار بود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به میزان مبارزه با سن غلات در سایر شهرستان‌های استان افزود: در میامی یکهزار و ۵۲۵، سمنان یکهزار و ۲۱۰، شاهرود ۶۰۵ هکتار، دامغان ۴۳۵ و سرخه نیز ۳۲۰ هکتار مبارزه با سن غلات انجام شد.

استان سمنان ۱۹۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۲ درصد از کل اراضی ۹.۷ میلیون هکتاری استان را شامل می شود.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.