شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس سازمان غذا و دارو:

قاچاق معکوس انسولین و داروهای دیابت با توزیع محدود کنترل می‌شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قاچاق معکوس و عرضه خارج از شبکه دارو و انسولین بیماران مبتلا به دیابت با توزیع محدود و محتاطانه برای دسترسی بیماران حقیقی کنترل می شود.

به گزارش مرآت، بهرام دارایی روز یکشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: کمبود داروهای بیماران دیابتی و انسولین مورد نیاز این بیماران در کشور وجود ندارد و مهمترین دغدغه، دسترسی مصرف کنندگان اصلی به این داروها است.

وی افزود: توزیع محتاطانه انسولین و داروهای دیابت لازم بیماران دیابتی برای مصرف بیماران حقیقی و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه توزیع با احتیاط صورت می گیرد.

دارایی ادامه داد: قاچاق معکوس به دلیل قیمت داروها سبب آسیب به شبکه توزیع دارو توسط سازمان غذا و دارو شده و تلاش ها برای به حداقل رساندن این آسیب در حال انجام است.

رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص تامین مولتی ویتامین های مورد نیاز بیماران مبتلا به ویروس کرونا اظهار داشت: هر دارویی که در دستورالعمل های درمان ویروس کرونا مصوب شده مرجع بیماران است.

دارایی یادآور شد: بحث های سلیقه ای و مصرف خودسرانه این ویتامین ها به شبکه توزیع و نرخ گذاری آن آسیب وارد می کند.

وی اضافه کرد: با اطلاع رسانی دقیق توسط پزشکان مصرف این مکمل ها کنترل شود تا مردم دچار سردرگمی در تهیه آن نشوند.

دارایی تصریح کرد: تمامی داروهای درمان ویروس کرونا زیر پوشش بیمه قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم چنین در سخنان خود در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیان کرد: گستره جغرافیایی استان سمنان بسیار ویژه است که علاوه بر تامین نیازهای مردم استان، شرایط خدمت به زائران مشهد مقدس نیز باید فراهم شود.

دارایی ادامه داد: ساخت و تجهیز بیمارستان در استان سمنان برای رسیدگی به حوادث جاده ای مطلوب است و نقاط حادثه خیز استان نشان از بی تدبیری در ساخت راه و جاده است.

وی افزود: باید اقداماتی برای برطرف نمودن نقاط حادثه خیز و کاهش حوادث جاده ای صورت بگیرد.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی سمنان با ایجاد پردیس بین الملل و تکمیل رشته های دانشگاهی در دانشکده های خود موفقیت خوبی محسوب می شود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یاری دهنده این دانشگاه برای حل مسائل است.

در این آیین از خدمات دکتر نوید دانایی تجلیل و دکتر کامران قدس به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان معارفه شد.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.