دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس منابع طبیعی شاهرود:
عملیات آبخیزداری با ظرفیت ۳هزار مترمکعب در شاهرود انجام شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از انجام یک طرح آبخیزداری در غرب شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: این طرح توان ذخیره سه هزار مترمکعب آب را دارد.

به گزارش مرآت، حمید رضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه عملیات احداث بندهای سنگ و ملات در زیر حوزه آبریز شاهرود موسوم به کال قورنه در جوار شهرک کوثر انجام شده است، تاکید کرد: این بند حجم ذخیره سه هزار متر مکعب روان آب‌ها را دارد.

وی با بیان اینکه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل توسعه صندوق ملی برای این طرح هزینه شده است، تاکید کرد: این پروژه تاکنون بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

دستگیری ۳ سارق عرصه‌های طبیعی

رئیس منابع طبیعی شاهرود با بیان اینکه کنترل آب‌های روان و تقویت سفرهای زیرزمینی دو محور اصلی این طرح است، تاکید کرد: مقابله با ورود روان آب‌ها به شهرک کوثر و ذخیره آنها برای تقویت سفره‌های آب زیرزمینی منطقه هدف اصلی این طرح آبخیزداری است.

کشاورزیان همچنین با بیان اینکه سارقان پایه‌های آهنی و سیم خاردار منطقه حفاظتی قرق چهار باغ با هوشیاری نیروهای حفاظتی شاهرود دستگیر شدند، گفت: ۲۰۰ پایه آهنی و بیش از ۸۰۰ کیلو سیم خاردار توسط این افراد سرقت شده که ارزش ریالی آنها ۶۰۰ میلیون ریال برآورد می‌شود.

وی چهارباغ را بزرگترین ذخیره گاه اورس جهان دانست و تاکید کرد: این سیم خاردارها و موانع برای مقابله با ورود غیرمجاز به قرق و آسیب رساندن به اراضی ملی و طبیعی تعبیه شده بود که توسط سه سارق اهل استان گلستان سرقت شدند.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.