شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

سکوت مرگ‌بار غربگرایان در مقابل مدیریت سنجیده کرونا در کشور

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده خرم آباد در مجلس گفت: متاسفانه برخی به دلیل دلبستگی به نظام سلطه، علم و محصولات داخلی را قبول ندارند و الان هم سکوت مرگ‌بار این افراد را در مقابل مدیریت سنجیده کرونا در کشور می‌بینیم.

به گزارش مرآت، مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عده‌ای عامدانه دست به ایجاد شایعه برای وارد کردن اتهام به نظام در ماجرای واکسن زدند، افزود: عده‌ای روحیه‌ای وا داده و غربگرا دارند و تصور می‌کنند علم هنگامی خوب است که غربی باشد و غیر از آن قابل قبول نیست. این افراد در قلوبشان دچار مرض شده‌‌اند و خود را به سمت کفار نزدیک می‌کنند.

وی اضافه کرد: این افراد با استفاده از ابزارهای مختلف برای مقابله با فرمایش مقام معظم رهبری و وارد کردن اتهام به نظام که اگر مشکلی در کشور پیش آمد آن را گردن رهبری بیندازند شروع به ایجاد کمپین‌هایی برای وارد کردن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر کسی در قضاوت خودش مبنا و منطقی داشته باشد و تابع استدلال باشد به یک شکل اما اگر براساس جهت‌ها و پیش فرض‌هایی که خودش دوست دارد به گونه‌ای دیگری حرف می‌زند، خاطرنشان کرد: در موضوع کرونا مباحثی درباره دست‌ساز بودن یا نبودن این ویروس مطرح بود. به شکل طبیعی در موضوع واکسن نیز چنین دیدگاهی با توجه به سوابق شرکت های دارویی دنیا وجود داشت و عقل حکم می کرد درموضوع تامین واکسن با احتیاط عمل کنیم.

ویس کرمی، ادامه داد: اگر در زمینه تامین واکسن به شکل عجولانه‌ای عمل می‌کردیم، ممکن بود از سوی کشورهای متخاصم که به هیچ قاعده اخلاقی پایبند نیستند و مصداق بارز آن در ماجرای خون‌های آلوده دیده‌ایم مورد هجمه قرار بگیریم. براین اساس و با حکم عالمانه رهبر معظم انقلاب مبنی برممنوعیت واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی که در آن زمان منطبق بر واقعیت‌ها و تهدیدهایی که کشور را تهدید می‌کرد، تصمیم گیری شد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی، وضعیت شیوع ویروس کرونا در آمریکا و انگلیس و مرگ‌های بالای روزانه در این کشور را نشان دهنده منطق ضعیف مدافعان واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی دانست و گفت: مدافعان واکسن کرونا از انگلیس و آمریکا مدعی بودند که این واکسن‌ها مانع مرگ افراد می‌شود وبه این دلیل تلاش می‌کردند هزینه مخالفت واردات این واکسن‌ها را بالا ببرند. اکنون شاهد هستیم که در ایران روزانه کمتر از 50 نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت می‌کنند که پاسخ روشنی به ادعای این افراد و جریان‌ها درباره صفر شدن آمار فوت با استفاده از واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی است.

وی افزود: متاسفانه برخی به دلیل دلبستگی غیرعقلانی که به نظام سلطه دارند آن را در همه حال تایید می‌کنند اما، هر علم و محصولی که در داخل به آن برسیم را باور نکرده و قبول ندارند. سکوت مرگ‌بار امروز این افراد در مقابل مدیریت سنجیده کرونا در کشور و در شرایط کنونی نیز ناشی از همین اتفاق است چیزی بیش از این از آنان انتظار نداریم.

ویس کرمی با بیان اینکه اصرار برخی جریان‌ها و فضاسازی آنان برای واردات برند‌های خاص واکسن ممکن است ناشی از تلاش آنان برای کاسبی از کرونا بوده باشد، گفت: در ماجرای واردات دارو، دست‌هایی وجود دارد که بارها درباره وجود آنان هشدار داده شده است. این افراد بعضا ارزهای دولتی را دریافت کرده و با آن موادی غیر از دارو وارد کشور کرده‌اند.

وی افزود: این شبهه وجود دارد افرادی که اصرار به واردات برخی برنده‌های خاص واکسن از آمریکا و انگلیس داشته‌اند قصد دلالی واکسن و کاسبی از کرونا را داشته باشند و این هدف را با ایجاد فشارهای رسانه‌ای دنبال کره باشند که این موضوع می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.