شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان:

سمنان از لحاظ شاخص‌های ایثارگری در رتبه نخست کشور قرار دارد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محمدحسن سلامی گفت: نقش و سهم مردم این استان در دوران دفاع مقدس برجسته است و از لحاظ شاخص‌های ایثارگری نسبت به جمعیت در رتبه نخست کشور قرار دارد.

به گزارش مرآت، سرهنگ محمدحسن سلامی پیش از ظهر امروز در نشستی با مسؤولان که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد، با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس به‌نوعی یک جنگ جهانی در جغرافیای کوچک بود، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی حدود ۵۰ کشور از صدام حمایت سیاسی و تسلیحاتی کردند؛ اما با مقاومت رزمندگان اسلام، در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

وی گفت: مردم وسط میدان جنگ مجاهدانه ایستادگی کردند؛ مردم ایران اسلامی علاوه بر اعزام جوانان خود به جبهه‌های نبرد با کمک‌های نقدی وغیرنقدی خود، بخشی از نیازمندی‌های جبهه‌های جنگ را برعهده گرفتند و این کمک‌ها به شیوه‌های مختلفی به جبهه‌ها سرازیر می‌شد و در قالب کاروان‌ها و جمع‌آوری کمک‌های نقدی در پایگاه‌های بسیج، مصلاهای نماز جمعه و مساجد پشتیبان رزمندگان بودند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: جنگ نابرابر هشت‌ساله علیه ملت ایران با رشادت رزمندگان و فرزندان این آب و خاک که به شکست دشمن تا دندان‌ مسلح بعثی انجامید، کارنامه‌ای درخشان در تاریخ ایران به ثبت رساند که در کنار عوامل گوناگون در سایه معنویت، ایمان، ایثار، شجاعت، وحدت و پیروی از ولایت حاصل شد.

سلامی خاطرنشان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با اسلحه ایمان و اعتقادات برابر دشمنان ایستادگی کردند؛ چراکه سلاح جنگی ما برابر تجهیزات دنیا ناچیز بود.

وی اضافه کرد: دفاع مقدس مبتنی بر عقلانیت و حکمت بود و تمامی افتخارات و مجاهدت‌های انجام‌شده برای حفظ انقلاب، نشأت‌گرفته از دوران باعظمت دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم در نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس تلاش کنیم که این تلاش‌ها همان مجاهدت فی سبیل الله است و ترویج ارزش‌های انقلابی در جامعه مصداق رزق معنوی خواهد بود.

سلامی بیان کرد: نقش و سهم مردم استان سمنان در دوران دفاع مقدس برجسته است و از لحاظ شاخص‌های ایثارگری نسبت به جمعیت در رتبه نخست کشور قرار دارد.

وی افزود: لشکر ۵۸ ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی، تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) از سپاه و بسیج استان سمنان، گردان‌های جهاد سازندگی و قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) جهاد و قهرمانان شهربانی، ژاندارمری و کمیته‌های انقلاب اسلامی که در ۶۵ عملیات دفاع مقدس حماسه‌ها آفریدند و اعتقاد داریم گرامیداشت هفته دفاع مقدس صرفاً گرامیداشت یک مناسبت تاریخی نیست؛ بلکه گرامیداشت ارزش‌های انقلابی مردم بزرگ ایران است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان این‌که امروز وسط میدان جنگ اقتصادی و فرهنگی قرار داریم، ادامه داد: ما وارثان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وظیفه داریم در راستای صیانت از دستاوردهای انقلاب تلاش کنیم، همان مقاومتی که برابر جنگ تحمیلی ایستادگی کرد، امروز نیز وظیفه دارد برابر این جنگ‌های اقتصادی و فرهنگی مقاومت کند؛ امروز وظیفه ما سخت است و باید در این جنگ هر آنچه در توان داریم، تلاش کنیم و گوش به‌ فرمان باشیم.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.