دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

نماینده مردم دامغان در گفتگو با مرآت:    
سرانجام مذاکرات وین در گرو راستی آزمایی مجلس است/ سیاست ما در مذاکرات لغو و نه تعلیق تحریم ها است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
علی اکبر علیزاده گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری سیاست ما در مذاکرات لغو یک باره تمام تحریم ها است و اگر طرف آمریکایی به تعهدات خود عمل کند، باید از طرف مجلس مورد راستی آزمایی و سپس تصویب توسط نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، تیم مذاکره کننده هسته ای در ماه های پایانی عمر دولت دوازدهم  درحالی تن به مذاکرات مجدد هسته ای داده است که دولت بایدن صراحتا موضع خود را در برابر رفع تحریم ها اعلام کرده و خبر از لغو موقت تحریم ها داده است.

اما آنچه که در این میان جای تامل و بحث دارد تلاش یک جانبه طرف ایرانی برای ادامه مذاکراتی است که شاید عملا برای کشور ما هیچ سودی در برنداشته باشد و بی تدبیری ها  باعث  نشان دادن چراغ سبز و پالس مثبتی به اروپایی ها و آمریکایی ها باشد تا با  گرفتن امتیازات بیشتز از دولت و کشاندن کشور به برجام های بعدی به اهداف شوم خود دست یابند. 

و شاید هم کارنامه ضعیف عملکرد 8 ساله دولت روحانی به دنبال فرصتی است تا خسارت ها و فشارهای مالی وارده برمردم  را به نوعی با این مذاکرات جبران نماید. 

ازاین رو خبرنگار مرآت در رابطه با این دوره مذاکرات وین گفت وگویی با علی اکبرعلیزاده نماینده مردم دامغان داشته است.

علی اکبرعلیزاده  نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه براساس فرمایش مقام معظم رهبری  سیاست ما در مورد برجام لغو یک باره تمام تحریم ها است، گفت: براساس ماده 7 قانون راهبردی  مجلس، اگر آمریکایی ها در خوشبینانه ترین حالت تحریم ها را لغو کردند، باید این ادعا مورد راستی آزمایی توسط دو کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس و سپس مورد تایید نمایندگان مجلس قراربگیرد تا دولت در قبال آن اجازه اجرای تعهدات خود را در قبال طرف آمریکایی داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه براساس قانون راهبردی مجلس دولت نمی تواند بدون تصویب مجلس در این خصوص اقدامی انجام دهد، تصریح کرد: دولت بدون راستی آزمایی مجلس نمی تواند هیچ اقدام عملی دراین خصوص انجام دهد و اگر خدای نکرده تخلفی صورت بگیرد براساس قانون، قوه قضائیه می تواند شخص رئیس جمهور را به عنوان مسئول اجرای این قانون محاکمه کند.

نماینده مردم دامغان افزود: عده ای در داخل کشور شیطنت می کنند و با برگشت مجدد به مذاکرات به دنبال آن هستند که آن را دست آویزی برای خود قراردهند تا بتوانند از آن برای برگرداندن نتیجه انتخابات آینده به نفع خود استفاده کنند.

علیزاده در پایان گفت : ملت  ما باید هوشیار باشند و براساس فرمایش مقام معظم رهبری برجام خسارت محض بود و حال هزاران نفر به دنبال آن هستند که سنگی که به نام برجام در چاه افتاده است ، بیرون بیاورند تا کشور و مردم کمترین خسارت را ازآن ببینند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.