شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان:

سازمان‌های مردم نهاد محیط زیست مطالبات مردم را به گوش مسئولان برسانند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: سازمان‌های مردمی نهادی که در حوزه محیط زیست فعالیت دارند، با رساندن صدای مطالبه بیشتر مردم به گوش مسئولان، این اداره کل را در راستای وظایف خود یاری کنند.

به گزارش مرآت، امیر عبدوس روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: زمانی که اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان برای اجرای مقررات در برخی موارد دچار مشکل می‌شود و تنها مانده است و یا در جمعی که گروهی خاص حامی اجرای طرحی مخرب هستند، از سمن‌ها انتظار می‌رود صدای مردم باشند و با مطالبه درخواست مردم از مسئولان مبنی بر ضرورت حفظ محیط زیست، این اداره کل را یاری کنند.

وی با بیان اینکه همه انرژی و توان دولت باید برای تامین مطالبات مردم صرف شود افزود: گاهی این مطالبات از طرف گروهی خاص با منافع اقتصادی مطرح می‌شود و در این مواقع سمن‌ها می‌توانند صدای مخالفت اکثریت مردم را به گوش مسئولان برسانند.

عبدوس تعداد سمن‌های محیط زیستی استان سمنان را حدود ۱۲ سمن برشمرد و ابراز داشت: اگر سازمان‌های مردم نهاد حمایت مادی از دولت دریافت کنند، تفاوتی با سازمان‌های دولتی ندارند؛ این سازمان‌ها باید متکی به توان مالی خود باشند که ماهیت مطالبه‌گری خود را از دست ندهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: حمایت های اداره کل محیط زیست از سمن‌ها به صورتی است که آنان را وابسته به اعتبار دولتی نکند؛ به طور مثال قرارداد اجرای طرحی که در توان این سمن‌ها باشد با آن‌ها بسته می‌شود و یا در صورت نیاز به تسهیلات و امکانات برای اجرای طرح‌ها، در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

​ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.