شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

زلزله زدگان اندیکا در آستانه ورود به روزهای سرد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در آستانه ورود به روزهای سرد سال، مردم ساکن در مناطق زلزله زده اندیکا همچنان در انتظار کمک هستند.

به گزارش مرات، بر اساس برآورد اولیه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی منطقه زلزله‌زده اندیکا نیاز است که باید دولت سریعاً این اعتبار را تصویب و در مصوب کند.

بر اثر وقوع زلزله در اندیکا بیش از دو هزار و ۹۰۰ منزل مسکونی در این شهرستان تخریب شده است. همچنین ۹۰۰ جایگاه دام به صورت کامل از بین رفته است.

تعدادی از عشایر که در قشلاق حاضر و برای گذراندن فصل سرما برای خود و دام‌هایشان سرپناهی درست کرده بودند بر اثر زمین لرزه این واحدها نیز از بین رفته است که به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مأموریت ویژه‌ای داده شده است که ساز و کاری برای بازسازی این واحدها در دستور کار قرار دهد.

با وجود همه اقدامات صورت گرفته، اما محرومیت منطقه به قدری بالا است که نیاز به کمک و مساعدت بیشتر دولت و دستگاه‌های اجرایی همچنان وجود دارد.

انتهای پیام/
مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.