شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛

روایت کمبود اعتبارات و ۱۵ سال بلاتکلیفی استادیوم ورزشی دامغان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
۱۵ سال پیش بود که دولت وقت در استان سمنان چهار استادیوم را در گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود کلنگ زد اما ورزشگاه‌های شاهرود و دامغان نیمه کاره هستند.

به گزارش مرآت، وعده چندین باره مسئولان برای تکمیل پروژه ورزشی «استادیوم ۵ هزار نفری دامغان» تاکنون این وعده‌ها عملیاتی نشد و اکنون باید گفت با گذشت ۱۵ سال از آغاز عملیات اجرایی این پروژه همچنان بلاتکلیف و به حال خود رها شده است.

سال‌ها است که پروژه‌های نیمه تمام معضلی برای مردم و مسئولان شده و شهرستان دامغان در استان سمنان نیز از این موضوع مستثنی نبوده است. این در حالی است که ورزشگاه سمنان امروز حتی میزبان بازی‌های ورزشی نیز است اما در شاهرود و دامغان سهم مردم فقط انتظار طولانی شده است.

وعده‌هایی که سال‌ها بیان می‌شوند

پروژه‌های که از طرف مسئولان وعده آن به مردم طی سال‌های مختلف داده می‌شود و مردم نیز به قول و وعده مسئولان دل خوش می‌کنند و با این وعده‌ها برای رسیدن به امکانات و رفاه بیشتر امیدوار می‌شوند؛ حال می‌خواهد این پروژه ورزشی باشد یا درمانی و… متأسفانه از این دست پروژه‌ها در کشور و استان سمنان زیاد دیده می‌شود اما سالیان سال طول می‌کشد و این طرح‌ها نه تنها افتتاح نمی‌شوند بلکه روز به روز بر فرسودگی شأن هم افزوده خواهد شد.

نکته قابل توجه این است که اگر همین امروز هم ورزشگاه دامغان افتتاح شود در واقع ۱۵ سال از عمر مفید آن گذشته است! یکی از دلایل به تعویق افتادن تکمیل پروژه‌ها و با به نوعی وعده‌ها و انتظارات در یک کلمه خلاصه می‌شود و آن نیز نبود اعتبار؛

استادیوم پنج هزار نفری به حال خود رها شده در دامغان یکی از پروژه‌های نیمه تمام است که مردم و ورزش دوستان این شهرستان را ۱۵ سال چشم انتظار نگه داشته اما نه تنها از تکمیل این پروژه که جز پروژه‌های مهر ماندگار دولت نهم است، خبری در راه نیست بلکه از قرار معلوم به حال خود رها و فقط خاک می‌خورد همچنین عدم اختصاص بودجه به تکمیل آن به بهشتی برای سارقان تبدیل شده و سال‌ها انتظار مردم دیار صددروازه بی ثمر بوده است.

استادیومی که رها شده است

متولی ساخت و تکمیل این پروژه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است که حسن کریمی مدیرعامل این شرکت در سفر مرداد ماه سال ۹۷ خود به شهرستان دامغان و بازدید از این پروژه قول افتتاح مرحله نخست یا فاز اول استادیوم پنج هزار نفری دامغان را با اعتبار هشت میلیارد تومان در دهه فجر همان سال داد و از سویی نیز این مسئول و متولی ساخت پروژه نیز ابراز امیدواری کرد فاز دوم پروژه تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد و این نیز نمونه‌ای از وعده‌های تو خالی مسئولان بود که فقط و فقط حرف نصیب مردم و ورزشکاران دامغانی شد.

حسن اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان نیز معتقد است که مساحت فضای رو باز استادیوم ۵ هزار نفری دامغان ۲۲ هزار و ۷۵۰ متر مربع است که از این میزان سه هزار و ۲۵۵ متر مربع نیز فضای سرپوشیده برای این استادیوم پیش‌بینی شده است.

۱۵ سال گذشت

با گذشت ۱۵ سال از آغاز عملیات اجرایی استادیوم پنج هزار نفری دامغان تنها تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این میزان پیشرفت هم به ۱۰ سال قبل بر می‌گردد و از آن زمان تاکنون هیچ پیشرفتی فیزیکی ندارد که بنده به عنوان متولی ورزش شهرستان دامغان فقط می‌توان بگویم جای تأسف دارد برای این پروژه که دارد به پروژه تاریخی می‌پیوندد.

رئیس ورزش و جوانان دامغان همچنین معتقد است برای تکمیل استادیوم ۵ هزار نفری دامغان با توجه به هزینه بالای ساخت که در کشور وجود دارد ۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که امیدواریم در دولت سیزدهم به این موضوع و خواسته مردم و ورزشکاران دامغانی در کنار دیگر پروژه‌های نیمه تمام توجه شود و وزارت ورزش و جوانان عزم خود را برای تکمیل پروژه به کار بندد.

لازم به ذکر است شهرستان دامغان ۱۹ مکان ورزشی دولتی؛ ۴۷ باشگاه و اماکن خصوصی و ۲۷ خانه ورزش روستایی دارد اما این پروژه مهم ورزشی از آن دست طرح‌هایی است که سال‌های سال به حال خود رها شده و مردم را ناامید ساخته است.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.