دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
رتبه‌بندی اساتید برای ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها انجام می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دامغان- معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اولویت‌های این وزارت‌خانه برای ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها، گفت: رتبه بندی اساتید در وزارت علوم انجام می شود.

به گزارش مرآت، غلامحسین رحیمی شعرباف شامگاه پنجشنبه در حاشیه افتتاح یک طرح دانشگاهی در دامغان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصلاح ساختاری رتبه‌بندی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور یکی از اولویت‌های وزارت علوم است، تاکید کرد: این رتبه بندی ها قرار است با گذشته تفاوت‌هایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه به دلیل اهمیت پیوند بین صنعت و علوم قرار است در رتبه بندی جدید تلاش اساتید و اعضای هیئت علمی برای پیوند صنعت و دانشگاه دیده شود، گفت: یکی از امتیازات در این رتبه بندی اقداماتی است که می‌تواند در راستای پیوند بین دانشگاه و صنعت و کارکرد پژوهش‌ها در بازار کار، مؤثر باشد.

معاون وزیر علوم از اصلاح ارتقای سطح کیفی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: ارتقای بیشتر کیفیت آموزشی و پیوند دانشگاه و صنعت در این اصلاحیه دیده شده است.

رحیمی با بیان اینکه این اصلاحات در آئین نامه توانسته به ارتقای کیفی تولیدات علمی نیز منجر شود، گفت: آثار بهبود کیفی تولیدات امروز به چشم می‌خورد اما همچنان به اصلاحات بیشتری در این زمینه نیازمندیم تا بتوانیم هر چه بیشتر پژوهش‌ها را عملی کنیم.

وی با تاکید بر پارک‌های علم و فناوری و مراکز فناوری به مثابه یکی از اولویت‌های تولید علم، گفت: باید علوم را به سمت تولیدات مورد نیاز بازار کار و صنعت پیش برد که این مراکز در این مسیر، نقشی بسزا دارند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم در ادامه به ارتقای پارک‌های علم و فناوری نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۴۴ پارک علم و فناوری و حدود ۲۰۰ مرکز رشد واحدهای فناور در کل کشور فعالیت دارند.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.