شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

عضو شورای شهر سمنان:

راهکارهای محلی توسعه پایدار سمنان ارائه می‌شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو شورای شهر سمنان از لزوم ارائه راهکارهای محلی در برنامه‌ریزی‌های اجتماعی ، فرهنگی، گردشگری و اقتصادی در شهر سمنان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شهری بدون در نظر گرفتن نیازها، ظرفیت‌ها و ویژگی محله‌های شهر از کارایی و اثربخشی اندکی برخوردار است.

به گزارش مرآت، حسین موسوی عضو شورای اسلامی شهرستان سمنان توسعه پایدار را یکی از جامع‌ترین مفاهیم در حوزه مدیریت شهری دانست و اظهار کرد: توسعه پایدار شهری که در معنای عام خود رشد و گسترشی همه جانبه و بدون تعارض و تناقض معنا می‌شود، با دو هدف عمده ارتقای کیفیت زندگی با لحاظ ظرفیت محیط زیست و پاسخگویی به نیازهای نسل حاضر بدون محدودیت برای آیندگان تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار نه فقط بهبود نسل حاضر بلکه نسل‌های آینده را نیز را در نظر دارد، بر ارائه راهکارهای محلی توسعه پایدار در مدیریت شهری سمنان تاکید کرد و افزود: اگرچه توسعه پایدار در ابتدا با بحث‌های محیط زیستی آغاز شد اما از این حیطه پا را فراتر گذاشت و در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به صورت جدی مطرح شد.

عضو شورای اسلامی شهرستان سمنان خاطر نشان کرد: در این خصوص به منظور دستیابی به پایداری و به‌ویژه پایداری اجتماعی و فرهنگی در شهر باید از کوچک‌ترین واحد سازنده شهر یعنی محله و به طور ویژه مرکز محله، که دارای بالاترین سطح اجتماعی در هر محلات است شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است برنامه‌ریزی‌های اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و اقتصادی در محلات شهر انجام شود تا درنهایت شاهد شهری پایدار باشیم چرا که برنامه‌ریزی شهری بدون در نظر گرفتن نیازها، ظرفیت‌ها و ویژگی محلات شهر از کارایی و اثربخشی اندکی برخوردار است.

ایمنا

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.