شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

استاد حوزه علمیه در گفت و گو با مرآت مطرح کرد:

دحوالارض نعمت بزرگی است که باید به درستی شناخته شود/ مردم از فیض عظیم چنین روزی غافل نشوند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سیدمحمدحسین مرعشی با اشاره به اهمیت شناخت نعمات بزرگ و مهم خداوند گفت: روز دحوالارض نعمت بزرگی است که وظیفه هرکسی شناخت، بهره گیری و شکرگذاری آن است.

حجت الاسلام سیدمحمدحسین مرعشی، کارشناس مذهبی و استاد حوزه علمیه در گفت و گو با خبرنگار مرآت با اشاره به اهمیت روز دحوالارض گفت: 25 ذی القعده روز دحوالارض و روز گسترده شدن زمین است و این روز در اسلام بنا به روایات از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.

مرعشی با بیان اینکه شکر نعمت مهمترین وظیفه هر انسان است خاطر نشان کرد: خداوند نعمات بزرگی را به انسان ها عطا کرده و بنا به روایتی از امام صادق وظیفه هر انسان شناخت نعمت، بهره گیری از آن و شکر آن است و شکر نعمت باعث افزایش توجه پروردگار و افزایش نعمت خواهد شد.

این کارشناس مذهبی به معنای کلمه دحوالارض اشاره کرد و ادامه داد: کلمه دحوالارض یعنی گسترده شدن زمین و بر اساس روایات و اسناد علمی زمین کاملا از آب پوشیده شده بود و روز دحوالارض از محل خانه خدا شروع به گسترش کرده و همچنین حضرت عیسی متولد شد و بر این اساس خداوند رحمت خود را بر زمین نازل کرد.

استاد حوزه علمیه جایگاه این روز را بسیار والا و مهم دانست و تصریح کرد: روز دحوالارض جزء 4 روز بسیار مهمی است که در آن خداوند متعال نگاه ویژه ای به زمین و بندگانش دارد.

وی درباره اعمال سفارش شده در این روز توضیح  داد و اذعان کرد: بر اساس روایات هرکس در شب و روز دحوالارض به عبادت بپردازد 70 سال عبادت و 70 سال استغفار برای او محسوب می شود.

مرعشی افزود: هرکس در روز دحوالارض روزه بگیرد هرچه میان زمین و آسمان وجود دارد برای او طلب استغفار می کند و رحمت خداوند در این روز بر جهان نازل می شود و عبادت و ذکر فردی و یا به صورت تجمعی اجر بسیار زیادی خواهد داشت.

این کارشناس مذهبی توجه ویژه به ذکر و عبادت را پیشنهاد مهم خود دانست و اظهار کرد: روز دحوالارض روزه و غسل بسیار توصیه شده است و دعا مومنین مستجاب خواهد شد و مسجدی ها و هیئتی ها میتوانند با تجمع و برگزاری مجلس ذکر از این خیر عظیم و رحمت فراوان خداوند بر روی زمین بهره مند شوند.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.