دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 در آسمان نیمکره شمالی زمین؛   
خورشیدگرفتگی حلقه آتش فردا ظاهر می شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فردا ساکنان نیمکره شمالی زمین شاهد خورشیدگرفتگی حلقه آتش خواهند بود. البته فقط ساکنان شمالی ترین نقاط زمین قادر به رصد خورشید گرفتگی حلقوی کامل خواهند بود.

به گزارش مرآت به نقل از اسپیس، ساکنان در نیمکره شمالی می‌توانند فردا (۱۰ ژوئن) در آسمان خورشید گرفتگی حلقه آتش را تماشا کنند.

خورشیدگرفتگی زمانی اتفاق می‌افتد که ماه به طور مستقیم بین خورشید و زمین قرار می‌گیرد و در نتیجه سایه‌ای روی سیاره می‌افتد و حداقل بخشی از نور آن را می‌پوشانند.

خورشیدگرفتگی سالانه فردا و در زمانی اتفاق می‌افتد که فاصله ماه از زمین بسیار دور است و نمی‌تواند خورشید را کامل بپوشاند در نتیجه خورشیدگرفتگی سالانه ۲۰۲۱ به شکل حلقه آتش خواهد بود.

جکی فاهرتی یکی از اخترفیزیک شناسان موزه تاریخ طبیعی نیویورک در این باره می‌گوید: هرچند خورشید گرفتگی حلقه آتش کامل از شمالی ترین نقاط زمین مانند قطب شمال و بخش‌هایی از گرینلند و کانادا قابل رصد خواهد بود، اما ساکنان بخش‌هایی از آمریکا، اروپا و آسیا فقط بخشی از این خورشید گرفتگی را می‌توانند رصد کنند.

خورشید گرفتگی حلقوی فردا در ساعت ۱۰:۰۷ دقیقه صبح به وقت گرینوویچ اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام/

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.