شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

وزیر ارشاد در سمنان اعلام کرد:

خسارت ۹ هزار میلیاردی کرونا به فرهنگ و هنر/ اعطای ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به هنرمندان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
صالحی با بیان اینکه ویروس کرونا چیزی حدود ۹ هزار میلیارد تومان به حوزه فرهنگ وهنر آسیب زده است گفت: حجم خسارت ها حجم قابل توجهی است اما شرایط کشور شرایط خاص و ویژه است.

به گزارش خبرنگار مرآت، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در سفر یک روز خود به استان سمنان درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا حوزه فرهنگ و هنر دچار آسیب های بسیار جدی شد.

صالحی با بیان اینکه ویروس کرونا  حدود ۹ هزار میلیارد تومان به حوزه فرهنگ وهنر آسیب زده است، تصریح کرد: حجم خسارت ها حجم قابل توجهی است اما شرایط کشور شرایط خاص و ویژه است و دولت تمام تلاش خود را کرده که این مشکلات پیش رو حل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اعطای تسهیلات به اهالی فرهنگ وهنر تشریح کرد: تسهیلاتی در این مدت به اهالی هنر نسبت به خسارت های وارده داده شد و شش ماه از بیمه این هنرمندان را دولت و وزارت خانه پرداخت کرد.

وی در خصوص اعطای ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به هنرمندان عنوان کرد: چیزی حدود ۳ تا ۱۰ میلیون تومان به هر هنرمند وام اهدا شده است.

صالحی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر کشور بیش از ۸۰ هزار عضو دارد بیان کرد: از این تعداد حدود ۶۰ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند و تعدادی از این افراد به دلیل اینکه شغل ثابتی داشته اند نتوانستند از این تسهیلات بهرمند شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تزریق واکیسناسیون خبرنگاران، عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی ستاد مقابله با کرونا اولویت با گروه های با سنین بالا و دارای بیماری های خاص بوده است که خوشبختانه انجام شده و نوبت بعدی برای گروه ها ومشاغل پرخطر است که خبرنگاران نیز در این گروه ها قرار خواهند گرفت و تا ماه های آینده اولین دوز واکسن را دریافت می کنند.

وی در خصوص شرکت ۲۶۰ شهر در انتخابیه شهر های خلاق در کل کشور، تشریح کرد: برا اساس داوری های صورت گرفته که در شاخه های مختلف شرکت کرده بودند که در هر شهر باید در پنج شاخه فعالیت می کردند تا بتوانند در شبکه شهر های خلاق  قرار بگیرند.

صالحی با اشاره به معرفی این عنوان شهر خلاق به عنوان تبلیغ شهر و استان، خاطر نشان کرد: با معرفی این شهرهای خلاق باعث می شود افرادی که به هر استان یا شهر که سفر می کنند با دیدن این دیدنی ها باعث می شود خاطره ای بیاد ماندنی از آن شهر به ذهن خود داشته باشد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.