شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

گفتگو با فعال عرصه عفاف و حجاب در راستای طرح طراوت:  

"حجاب زینبی،هدیه حسینی"طرحی که از دل کاروان زینبی راهیان نور خلق شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
علی شاه حسینی گفت: از حس و حال معنوی دانش آموزان در اردوهای راهیان نور بهره گرفته و با ایده خلاقانه طرح حجاب زینبی هدیه حسینی زمینه تحول همه جانبه در نوجوانان را رقم زدیم.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ امروز کشور صحنه جنگ نرم با دشمن است و در این فضا یکی از تاکتیک ها و تکنیک دشمن نقطه زنی زنان و مردان جامعه و بی ارزش جلوه دادن مسائل معنوی و اخلاقی  است.

اما برای به مصاف رفتن دشمن در این فضا نباید تنها به مباجث تئوری و اقدامات کاغذی اکتفا کرد بلکه این جنگ نامرئی از صدها جنگ تن به تن فیزیکی مباررزه عملی گسترده تر و مستحکم تری می طلبد.

امروز باید بدانیم که در مقوله عفاف و حجاب که یکی از اساسی ترین مسائل فرهنگی و اعتقادی کشور و دشمن هرروز با توطئه ای تازه بدنبال براندازی آن است باید از روش های منسوخ و تکراری وشکست خورده قبلی فاصله گرفت  و با عزم و اراده ای قوی وارد میدان عمل شد و با رویکرد جهاد گونه وبسیجی وار برای احیای و نهادینه کردن حجاب در جامعه به اقدامات عملی لازم دست زد.

در این راستا عده ای منتطر دستورالعمل و بند و تبصره و قانون نشدند، بلکه خود دست به کار شده و در میدان مبارزه با بدحجابی به صورت عملی و با روشنگری و تبیین فلسفه عفاف و حجاب به صورت چهره به چهره فعالیت می کنند و به شیوه ها و ایده های خلاق خود در زمینه عفاف و حجاب  جامه عمل پوشاندند.

علی شاه حسینی یکی از این فعالین عرصه عفاف و حجاب است که در سال 97 همراه با کاروان راهیان نور دانش آموزی از حس و حال و ارتباط گیری معنوی دانش آموزان با شهدا بهره گرفت و با ایده خلاقانه طرح حجاب زینبی هدیه حسینی زمینه تحول همه جانبه در نوجوانان را رقم زد.

شاه حسینی دررابطه با این طرح در گفتگو با خبرنگار مرآت گفت: بنده به عنوان راوی در اردوی راهیان نور حضور داشتم و از آنجايي كه اثرگذاري و نتيجه بخش بودن فعاليت فرهنگي در كاروان هاي راهيان نور بستگي به تلاش و زحمات و در عين حال سليقه و ذوق و هنر راوي در كنار آموزشهاي طي شده در اين خصوص دارد ، در حين انجام اين ماموريت به مواردي برخورد كرديم كه نشان از عدم موفقيت كار فرهنگي داشت، جميع احوالات كاروان باعث شد تا چاره اي انديشيده شود تا اين رفتارها تبديل به يك فرصت شود .

وی در ادامه افزود: در این طرح به نوجوانان در اردوی راهیان نور پیشنهاد داده شد تا هرکسی بتواند حجاب طلبگی و زینب وار خود را حفظ کند در نهایت میزبان او در سفربه کربلا خواهیم بود و به طرز باور نکردنی بسیاری از نوجوانان با ما همراه شدند.

همراهی خانواده ها به ما جرات حرکت داد

این فعال فرهنگی بیان کرد: طرح حجاب تنها به اردوی راهیان نور ختم نشد و بعد از بازگشت نیز همچنان همراه دانش آموزان ادامه داشت و در این راه نیازمند همراهی خانواده بودیم تا بتوانیم اثرگذار کاملی را ایجاد کرد و متاسفانه بسیاری از خانواده ها از محجبه شدن فرزند خود جلوگیری می کردند که در این مسیر می بایست برروی خانواده ها نیز اقدامات فرهنگی لازم انجام می شدو پس از بررسي و نياز سنجي بنا بر اين شد تا از اساتيد و علماي علم اخلاق در زمينه مسائل تربيتي و اخلاقي و آسيب شناسي خانواده ها استفاده شود.

شاه حسینی از اقدام جهادی و ابتکاری دیگر خود با عنوان انس با شهید نام برد و اذعان کرد: در این طرح هر دانش آموز یک شهید را به عنوان دوست و همراه خود برمی گزیند و نائب الزیاره او در سفر کربلا می شود و این طرح حس و حال عجیبی را هم برای خود خانواده های شهید و هم برای دانش اموزان به همراه داشت.

میثاق با شهدا در محضر اباعبدالله

شاه حسینی  تصریح کرد: بسیاری از دانش آموزان در سفر کربلا درکنار مرقد اباعبدالله  قول دادند از حجاب خود دست برندارند و متعهد شدند كه ديگر چادری كه هديه حضرت زهراست را كنار نگذارند و در محل امضاء هر كسي نام خود را به همراه پيشوند كربلايي نوشته و به جاي نام خانوادگي نوشتند نائب الزياره شهيد، با نیابت از شهید خود میثاق نامه ای را امضا کردند.

به گفته این فعال فرهنگی از سال 97 تاکنون نزدیک به 250 نفراز دانش آموزان در این طرح با ما همراه شدند، اما متاسفانه با شیوع کرونا امکان اعزام به کربلا وجود ندارد و البته با اردو مشهد جایگزین شد و ازسوی دیگر ارتباط گیری با دانش آموزان در فضای باز پارک ها و از طریق فضای مجازی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ک

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.