دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

ضمن دیدار با فرهنگیان استان:   
حاجی میرزایی: 100هزار نفر در انتظار استخدامی در این سازمان هستند /دستورانی: دغدغه معلمان اجرای سریع نظام رتبه بندی است/گلرو: برا ی یک دست شدن استخدامی در این سازمان طرحی در مجلس در دست بررسی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محمد دستورانی گفت:دغدعه جمع معلمان و همکاران استان اجرای دقیق و سریع نظام رتبه بندی معلمان و همچنین اعمال مدرک تحصیلی معلمان تمام وقت و ترمیم حقوق کادر خدماتی است که امیدوار هستیم با تلاش و پیگیر جنابعالی این مهم محقق شود.

به گزارش خبرنگار مرآت محسن حاجی میرزایی صبح امروز پس از ورود به شهر سمنان در نشستی که به میزبانی سالن شهید مطهری این استان و با حضور مدیر کل استان سمنان،نماینده مردم سمنان و مهدی شهر و سرخه برگزارشد با فرهنگیان این استان دیدار و گفتگو کرد.

100هزار نفر در انتظار استخدامی در این سازمان هستند

حاجی میرزایی درمورد ساماندهی نیروی انسانی در این سازمان گفت:  درباره نیروی انسانی نکته مهم این است که در درجه اول بتوانیم نیروی انسانی با کیفیت و قابلی را داشته باشیم  به دلیل بی‌انضباطی‌ها و وضعیت‌های مقرراتی و محدودیت‌های قانونی شرایطی پیش آمده که امروز دچار آشفتگی هستیم و تقریباً ۱۰۰ هزار نفر افرادی که به نوعی در سال‌های گذشته با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند، انتظار استخدام دارند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از این افراد بین ۵۷ تا ۶۰ سال سن دارند و برخی دیگر حتی تحصیلاتی دارند که در هیچ نیاز آموزش و پرورش گنجانده نمی‌شود، بیان داشت: به هر حال این افراد منتظر و مترسد استخدام هستند و ما نیز تابع قانون هستیم و طرح ساماندهی به وضعیت و تعهدی که برای آموزش و پرورش به وجود آمده را دنبال می‌کنیم.

دغدغه فرهنگیان استان سمنان اجرای سریع نظام رتبه بندی است

محمد دستورانی مدیر کل آموزش و پرروش استان سمناننیز در این نشست که به میزبانی سالن شهید مطهری سمنان برگزار شد، ضمن خوشامد گویی به محسن حاجی میرزایی گفت:  در راستای سیاست ها و اولویت های ده گانه و بسته های تحولی و راهبرد اصلی وزارت در سال جاری که تضمین دسترسی دانش آموزان در شرایط پیچیده و ناپایدار کرونایی است، بنده و همکارانم تلاش کردیم تا چراغ تعلیم و تربیت در سمنان روشن بماند.

وی افزود: این تلاش  با مجاهدت ۹هزارو609 معلم ،معلم یار و فرهنگی در یک هزارو۱۴۶ مدرسه در پنج هزارو761 کلاس درس برای ۱۲۲هزار و۵۸۰نفر از دانش آموزان و آینده سازان این آب و خاک انجام گرفت.

وی در ادامه افزود: دغدعه جمع معلمان و همکاران استان اجرای دقیق و سریع  نظام رتبه بندی معلمان و همچنین اعمال مدرک تحصیلی  معلمان تمام وقت و ترمیم حقوق کادر خدماتی است که امیدوار هستیم با تلاش و پیگیری جنابعالی این مهم محقق شود.

طرحی در مجلس برای ساماندهی استخدام معلمان در دست بررسی است

گلرو نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدی شهر وسرخه نیز در این نشست ضمن بیان اینکه امیدوارهستیم این سفر منشا خیرو برکت در استان باشد،اظهار داشت: پایه و اساس توسعه در دنیای مدرن امروز اموزش نیروی انسانی هست و باید برای نسل آینده ساز کشور برنامه ریزی های مناسب صورت گیرد.

وی با بیان اینکه کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس به  تصویب رسیده است، اظهار داشت: مجلس برای احیای نطام اموزشی تمام تلاش خود را می کند و در سال جدید  در بحث بررسی لایحه توجه ویژه ای انجام گرفته و اصلاحات مناسب صورت گرفته است.

عضو خانه ملت با بیان اینکه در یک سال اخیر در سطح شهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدی شهر بخش عمده‌ای از مراجعات مردم را در حوزه آموزش و پرورش بوده است، گفت: نیروهای خدماتی و مستخدمان تا خرید خدماتی‌ها و نهضت سواد آموزی و… دارای مشکلات عدیده مالی، حقوقی، اضافه کاری و مسائل صنفی هستند که رفع مشکلات‌شان نیازمند عزم جدی است.

گلرو با انتقاد از نوع جذب نیرو در این وزارتخانه و گستردگی و عدم یکنواختی آن گفت:  از ضعیف ترین قشر نیروهای به کار گیری شده در این سازمان  نیرو های خدماتی و مستخدمین و خرید خدماتی ها و نهضتی ها هستند که در مجلس  طرحی برای یک دست شدن استخدامی در حال بررسی است وامید وار هستیم  به سامان برسد.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.