شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

واکنش صریح دادستان سمنان به پروژه حاشیه‌ساز شهرداری:    

تکلیفتان را با خودتان و تصمیماتتان مشخص کنید!

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در واکنشی صریح به تعیین تکلیف خیابان یا پیاده‌راه امام سمنان بعد از ماه‌ها حاشیه‌سازی شهرداری و شورای شهر سمنان گفت: هر چه سریع‌تر، تکلیفتان را با خودتان و تصمیماتتان مشخص کنید!

به گزارش مرآت؛ محمدشریف ابراهیمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره چرایی عدم تعیین تکلیف خیابان یا پیاده‌ راه امام سمنان بعد از ماه‌ها اظهار کرد: در بهمن‌ماه سال گذشته از طریق معاون پیشگیری دادستانی استان سمنان، مکاتبه‌ای با مسؤولان ذی‌ربط شد؛ با این مضمون که اگر می‌خواهید تغییراتی در خیابان امام سمنان ایجاد و پیاده‌راهش کنید، دسترسی‌های مردم را راحت سازید.

وی گفت: دادستانی از طرح و برنامه‌ شهرداری و شورای شهر سمنان اطلاعی نداشت و به‌صورتی کلی، تأکید کرد که هر اقدامی می‌خواهید انجام دهید، پارکینگ‌هایی ایجاد کنید و زیرساخت‌ها به شکل درست تعبیه شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: تصریح شده بود که زیرساخت‌ها به شکل صحیح و قانونی مهیا شود تا مردمی که می‌خواهند خودروهایشان را در پارکینگ‌ها پارک کنند، خیالشان راحت باشد.

ابراهیمی بیان کرد: این مکاتبه انجام شده بود؛ اما هیچ اقدامی از سوی شهرداری سمنان در خصوص مکاتبه ما انجام نشد و گفتند که مسأله در حوزه امور شهری است.

وی گفت: دادستانی به خودش اجازه نمی‌دهد تا در کار مدیرانی که صلاحیت دارند، دخالت و ورود و کار آنها را متوقف کند؛ چون بالاخره باید خدماتی به مردم ارائه شود.

هیچ اقدامی از سوی شهرداری سمنان در خصوص مکاتبه ما انجام نشد 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: تأکید شده بود که هر اقدامی انجام می‌دهید، اگر خلاف مقررات باشد و تخطی کنید، حتماً بعداً دادستانی ورود پیدا می‌کند.

ابراهیمی گفت: انذار و توصیه و ارشاد و هر چه که لازم بوده، انجام شده است؛ ولی وقتی خیابان امام به شکل امروزی خودش درآمد و گفتند اینجا می‌خواهد پیاده‌راه باشد، باز دوباره اعلام کردند که قرار است به شکل خیابان باشد و هنوز هم مردم و هم مسؤولان واقعاً سردرگم هستیم!

او بیان کرد: نمی‌دانیم واقعاً شهردار یا اعضای شورا چه برنامه‌ای داشتند که مسأله هنوز برای خودشان هم مبهم است؛ موضوع برای ما هم مبهم است، چراکه در جلساتی که با همدیگر می‌گذارند، تصمیماتی می‌گیرند که متزلزل است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان اضافه کرد: مگر دادستان باید در خصوص اینکه این مسیر، خیابان باشد یا پیاده‌راه تصمیم بگیرد؟ ما صلاحیت این تشخیص و تخصص این امر را نداریم و متخصصی که باید اجازه بدهد این مسیر، بسته یا باز باشد، شورای ترافیک است.

ابراهیمی ادامه داد: در فضای مجازی هم دستور دادستانی در زمینه پیاده‌راه امام سمنان منتشر شد و مردم از آن اطلاع پیدا کردند؛ مرجع قانونی که باید برای این قسمت تصمیم بگیرد که مسیر باز یا پیاده‌راه باشد، شورای ترافیک است.

نمی‌دانیم واقعاً شهردار یا اعضای شورا چه برنامه‌ای داشتند که مسأله هنوز برای خودشان هم مبهم است

او گفت: اگر پرونده‌ای در دادگاه مطرح شود و خدای‌نکرده حادثه‌ای در این مسیر اتفاق بیفتد، ما باید نظر پلیس راهور را بگیریم که چه کسی مقصر بوده و چه کسی قصور کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: در جلسه‌ای که برگزار شد و حتی در بازدید میدانی در خیابان امام، مسائل را بررسی و پارکینگ‌ها را رؤیت کردیم و در جلسه‌ای که در شهرداری تشکیل دادیم، اظهارات همه‌ را شنیدیم.

ابراهیمی بیان کرد: در آن جلسه خطاب به مسؤولان امر گفتیم شما به‌عنوان کارشناس آیا تشخیصتان این است که مسیر باید بسته باشد و آنها پاسخ مثبت می‌دهند و اعلام می‌کنند که از نظر ما، مسیر ظرفیت خیابان را ندارد.

او تصریح کرد: وقتی مصوبه قرائت شد، دیدیم امر درستی است و حقی را از کسی ضایع نمی‌کند و تصمیم بر این شد که مصوبه اجرا شود و دادستان هم به‌عنوان مدعی‌العموم از تصمیمی که از سوی یک مرجع قانونی صادر شده حمایت کند؛ ولی متأسفانه در عمل باز کار خودشان را انجام می‌دهند!

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان اضافه کرد: مسؤولان باید به جد پیگیر اجرای مصوبه باشند؛ اما دچار سردرگمی هستند و نمی‌دانند باید چه کار کنند؛ آقایان باید پای کار باشند و تصمیمات خودشان را شفاف به مردم بگویند و پای عمل به آن بمانند.

ابراهیمی تصریح کرد: مسؤولان نباید منفعل عمل کنند؛ به کسبه هم گفتیم نگرانی‌تان بی‌جاست؛ چون به‌صورت محدود اقداماتی در این خیابان انجام می‌شود و اگر زیرساخت‌ها نقصی دارد، تکمیل خواهد شد.

مرجع قانونی که باید تصمیم بگیرد مسیر باز یا پیاده‌راه باشد، شورای ترافیک است

او بیان کرد: پارکینگ‌ها در مسیر آماد می‌شود و قرار نیست حقی از کسبه ضایع شود؛ چون همین الآن هم مردم به بازار دسترسی دارند و اگر قرار باشد محدودیتی اجرا شود، باز هم تاکسی‌ها تردد می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: خودروهایی که بار برای کسبه حمل می‌کنند، می‌توانند تردد داشته باشند و بار را تخلیه کنند؛ چه تضییع حقی از کسبه در این شرایط صورت می‌گیرد؟

ابراهیمی ضمن تقدیر از همکاری برخی کسبه گفت: برخی کسبه به‌نوبه خودشان همکاری می‌کنند؛ اما مسؤولان هستند که در عمل تصمیم خودشان را اجرا نمی‌کنند؛ حرف دادستانی این است که ما نمی‌توانیم تصمیم شما را هم برایتان اجرا کنیم!

او گفت: مسؤولان در این مسأله نباید دچار دوگانگی باشند و تصمیمات و اقداماتشان را شفاف‌سازی و بعد اجرا کنند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.