دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان:
تورم خوراکی‌ها و خدمات مصرفی در استان سمنان پارسال ۳۳ درصد بود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان گفت: تورم سالانه برای کالاهای خوراکی و خدمات مصرفی در استان سمنان سال ۹۹ حدود ۳۳.۸ ثبت شد.

به گزارش مرآت، مهدی سلامتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: نرخ  تورم سالانه در شاخص کالاهای خوراکی و خدمات مصرفی خانوارها در ۲ بخش شهری و روستایی مورد تحلیل قرار می‌گیرد که بر اساس آمار، شاخص تغییرات قیمت کالاهای خوراکی و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در استان سمنان سال گذشته ۳۳.۷ درصد بود.

وی ادامه داد: نرخ تورم سالانه خانوارهای روستایی استان سمنان در شاخص کالاهای خوراکی و خدمات مصرفی سال گذشته  ۳۴.۷ درصد اعلام شد و آمار نشاندهنده پایین بودن نرخ تورم شهری و  روستایی در استان سمنان نسبت به کشور بود. 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان تصریح کرد: شاخص اصلی سنجش تورم بررسیِ نسبت هزینه‌کرد خانوار استانی از کل هزینه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: بررسی هزینه کردها در زمینه‌های مختلف مانند کالاهای خوراکی و آشامیدنی، دخانیات، پوشاک و کفش، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ارتباطات و  آموزش، از شاخص‌های اصلی سنجش تورم است.

سلامتی اضافه کرد: نرخ تورم سالانه کالاهای غیرخوراکی و خدمات در استان سمنان سال گذشته ۳۳.۴ درصد و نرخ تورم کالاهای خوراکی و آشامیدنی ۳۴.۶ درصد بود.

وی یادآور شد: نان و غلات، گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آن، گوشت ماهی و صدف داران،  شیر، پنیر و تخم مرغ، میوه و خشکبار،  سبزیجات و حبوبات، روغن‌ها و چربی‌ها از جمله کالاهای خوراکی است که برای بررسی نرخ تورم هزینه‌کرد خانوارها در این بخش بررسی می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان گفت: پوشاک، کفش، مبلمان و لوازم خانگی و نگهداری معمول آنها، تفریح و فرهنگ، آموزش،  هتل و رستوران، خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی، بهداشت و درمان از جمله شاخص‌های بررسی هزینه کرد در کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای تعیین نرخ تورم است.

به گزارش ایرنا، نرخ تورم سالیانه در کشور بعد از یک روند نزولی که از ۴۲.۷ درصد در شهریور ۱۳۹۸ شروع شد به عدد ۲۵.۸ در مرداد ۱۳۹۹ رسید و از این تاریخ مجدداً روند صعودی گرفت و به عدد ۳۸.۹ در فروردین ۱۴۰۰ رسید.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران،  نرخ تورم ۱۲ ماهه  استان سمنان ۳۶ درصد است که بر اساس این آمار سمنان جزو چهار استان دارای کمترین نرخ تورم در کشور است.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.