شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

تصویر پر زرق و برق تلسکوپ هابل از «حلقه انیشتین»

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تلسکوپ هابل تصویری از پدیده موسوم به «حلقه انیشتین» ثبت کرد که نمایی خیره‌کننده از عمق کیهان به دست می‌دهد.

به گزارش مرات؛ به نقل از ناسا، تلسکوپ هابل تصویری از پدیده موسوم به «حلقه انیشتین» ثبت کرد که نمایی خیره‌کننده از عمق کیهان به دست می‌دهد.

تصاویر پر زرق و برق تلسکوپ فضایی هابل از کیهان تقریبا همیشه یک کشف در پشت خود دارند؛ در این تصویر، یک کهکشان به دلیل تأثیرات فضای تابش گرانشی به شدت بزرگ و منحرف شده است. علت به وجود آمدن چنین صحنه‌ای را «همگرایی گرانشی» می‌دانند. در واقع از آن‌جا که جرم دو کهکشان پس‌زمینه بسیار زیاد است، این مسئله باعث پدیده انحنای فضا-زمان می‌شود و یا به زبان ساده‌تر نور به هنگام عبور از میان آن‌ها خم می‌شود.

پس از انتشار عمومی، ستاره شناسان از این تصویر برای اندازه گیری فاصله ۹.۴ میلیارد سال نوری کهکشان استفاده کردند. 

در این عکس، یک کشف علمی به دنبال انتشار رصد هابل از یک نمونه برجسته از یک پدیده نوری در اعماق فضا به نام «حلقه اینشتین» انجام شد. این عکس در دسامبر ۲۰۲۰ به عنوان نمونه‌ای از یکی از بزرگترین حلقه‌های انیشتین تقریباً کامل، منتشر شد. عکس هابل از حلقه مذاب کهکشان تحقیقات جدیدی را آغاز می‌کند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.