دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در دیدار رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با نماینده ولی فقیه مطرح شد؛

تقویت فرهنگ سازی در بخش آموزش های مهارتی / تربیت نیروی متخصص، خلاق، ماهر و کارآفرین رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان و کارکنان این مجموعه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند و در این دیدار بر تقویت فرهنگ سازی در بخش آموزش های مهارتی و تربیت نیروی متخصص، خلاق، ماهر و کارآفرین تاکید شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، دکتر رضا نقدی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به همراه معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای ظهر سه شنبه با مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان دیدار کرد.

تربیت نیروی متخصص، خلاق، ماهر و کارآفرین رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای است

 نقدی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در این دیدار با اشاره به مهارتی بودن رشته های این دانشگاه گفت: مهارتی بودن و اشتغال زا بودن رشته های تحصیلی در دانشگاه فنی و حرفه ای مهمترین مزیت و حسن این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها است و در اشتغال زایی بسیار موفق عمل کرده است و 65 درصد از دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند که این عدد بالای اشتغال بسیار قابل تامل است.

نقدی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان فعالیت می کند خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در 4 دانشکده با 3 هزار دانشجو، 120 کارمند و 300 عضو هیئت علمی و استاد مدعو در شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و امیرآباد دامغان  با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و متناسب با فرصت‌ های جدید شغلی برای پاسخگویی به نیازهای بازارکار در حوزه‌های مهارتی و تکنولوژی و همچنین افزایش اشتغال مولد و کاهش بیکاری، رسالت و ماموریت خود را دنبال می‌کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای را تربیت نیروی متخصص، خلاق، ماهر و کارآفرین عنوان کرد و یادآور شد: علت آمار اشتغال 65 درصدی فارغ التحصیلان این دانشگاه گذراندن دروس مهارتی قبل از ورود به دانشگاه در هنرستان و کارودانش ها، برگزاری 70 درصد دروس دانشجویان در کارگاه و آزمایشگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای ، برخورداری از اساتید خبره و مهارتی در سطح این دانشگاه و عدم ورود دانشگاه فنی و حرفه ای به مقطع تحصیلات تکمیلی است.

وی با اشاره به اینکه مهارتی  و اشتغال زا بودن رشته های تحصیلی در دانشگاه فنی و حرفه ای مهمترین مزیت و حسن این دانشگاه است ، ادامه داد : باید فرهنگ سازی و تبلیغ برای سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش در سطوح مختلف انجام گیرد و نفوذ كلام روحانیون و به ویژه خطیبان نماز جمعه در شهرهای مختلف نقش بسزایی در تغییر نگرش خانواده ها نسبت به آموزش های مهارتی و گسترش فرهنگ مهارت آموزی بین جوانان دارد.

تقویت فرهنگ سازی در بخش آموزش های مهارتی بسیار مهم و ضروری است

حجت‌السلام مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش آموزش ‌های مهارتی گفت: نخبه ترین افراد باید به سمت هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش سوق داده شوند که راهکار برون رفت از معضل بیکاری ترویج فرهنگ مهارت آموزی است.

مطیعی با اشاره به اهمیت فراگیری آموزش های مهارتی خاطر نشان کرد: مشکل اشتغال در سطح جامعه و بیکاری جوانان به ویژه دانش آموختگان، نداشتن مهارت یا ضعف مهارتی است که دستیابی به اشتغال بویژه اشتغال پایدار را از آنان سلب کرده است.

وی ضمن تاکید بر نیازسنجی و شناسایی اولویت های  استان سمنان، تصریح كرد: رشته های ارائه شده در دانشگاه ها باید متناسب با ظرفیت های بازار کار و نیازمندی های هر استان باشد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.