دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
بهمن عسگری به دیدار نهایی راه یافت/ حذف مهدیزاده،میرزایی و خاکسار
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مرد المپیکی کاراته ایران با پیروزی برابر رقبای خود به دیدار نهایی رقابتهای لیگ جهانی کاراته در لیسبون راه پیدا کرد.

به گزارش مرآت، این دوره از مسابقات جمعه دهم اسفندماه با حضور ۷۴۰ کاراته کا از ۸۷ کشور به میزبانی پرتغال در شهر لیسبون آغاز شد. تیم ملی ایران در روز نخست شش نماینده داشت که حاصل آن حضور سارا بهمنیار در دیدار رده بندی و قطعی شدن سهمیه المپیک در وزن ۵۰- کیلوگرم، حذف فاطمه صادقی، طراوات خاکسار، امیرضا میرزایی و امیرمهدیزاده بود.

آخرین نماینده ایران بهمن عسگری بود که بامداد شنبه به وقت تهران در وزن ۷۵- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت، «ایوان کارابوف» از بلاروس را ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت. وی در ادامه ۵ بر صفر «توماس سیلوا» از پرتغال و یک بر صفر «گابور هارسپاتکی» از مجارستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مرد المپیکی کاراته در این مرحله به دیدار «استانیسلاو هورنا» از اکراین رفت و با برتری ۲ بر صفر راهی مبارزه نهایی شد.

دیدار پایانی این دوره از مسابقات عصر یکشنبه برگزار خواهد شد و عسگری برای کسب مدال طلا به مصاف «لوئجی بوسا» از ایتالیا می رود.

سارا بهمن یار در وزن ۵۰- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت سه بر صقر «جما مورالس» از اسپانیا را شکست داد، ولی دور سوم به «جونا تسوکی» از فیلیپین باخت و به گروه شانس مجدد رفت. وی در این مرحله «دنیلا گالکو» از کلمبیا را ۴ بر یک و «راداوا» از مصر را ۲ بر صفر شکست داد تا روز برای کسب مدال برنز روی یکشنبه به مصاف «الکساندارا ریچی» از فرانسه برود. وی بدون احتساب کسب مدال برنز هم سهمیه المپیک را برای خود و کاراته ایران قطعی کرد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم نیز طراوت خاکسار بعد از دو پیروزی ۸ بر صفر مقابل «کاسو» از اسپانیا و «کاراباخ» از ترکیه، برابر نماینده آلمان یک بر صفر باخت و از دور رقابتها کنار رفت. فاطمه صادقی هم در کاتای انفرادی که دو مرحله با امتیازات ۸/‏۲۵‬و ۶/‏۲۵‬ راهی دور سوم شده بود، از دست یابی به مدال بازماند. پ

نماینده ایران در وزن ۶۷- کیلوگرم نیز توفیقی در جدول مسابقات نداشتند. امیررضا میرزایی درو نخست با رأی داور «استفان پوکرنی» از اتریش را از پیش رو برداشت و سپس ۴ بر صفر نتیجه را به «علی الساوی» از مصر واگذار کرد. امیر مهدیزاده هم دور نخست «منصور» از قزاقستان را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت و سپس با رأی داوران «برایان هیلارد» از آمریکا را شکست داد. وی دور سوم ۱۱ بر ۳ نتیجه را به «لوکا مارسکا» از ایتالیا واگذار کرد.

برنامه روز دوم نمایندگان ایران
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در روز دوم مسابقات، رقابتهای کاتای انفرادی مردان، کاتای تیمی زنان، مبارزات اوزان ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم زنان، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان انجام خواهد شد که رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، ذبیح الله پورشیب و سجاد گنح زاده به روی تاتامی خواهند رفت.

رزیتا علیپور نماینده ایران در وزن ۶۱- کیلوگرم دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده مبارزه اکراین و رومانی مبارزه می‌کند. در این وزن ۶۳ کاراته کا رقابت می‌کنند. ذبیح الله پورشیب سرگروه تیم ملی کاراته در وزن ۸۴- کیلوگرم دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر می‌گذارد و سپس به دیدار برنده رومانی و بلژیک می‌رود. در این وزن هم ۶۴ کاراته کا به مصاف هم خواهند رفت.

سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم که ۵۶ کاراته کا شرکت کرده‌اند دور نخست با نماینده ایرلند پیکار می‌کند و سپس به مصاف یکی از کاراته کاهای اسلونی، بلاروس یا لیتوانی خواهد رفت. و حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم دور نخست باید با «شعبان» از مصر پیکار کند و سپس یکی از کاراته کاهای فرانسه، اسپانیا یا آلمان را پیش رو دارد. در این وزن ۵۸ کاراته کا ثبت نام کرده‌اند.

این دوره از رقابتها فردا یکشنبه ۱۲ اردیبهشت با برگزاری مبارزات رده بندی و فینال به پایان خواهد رسید.

منبع: مهر

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.