دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس سازمان صمت استان خبر داد:

بهره‌مندی ۱۰۷ واحد تولیدی سمنان از تسهیلات رونق تولید

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: به ۱۰۷ واحد تولیدی این استان، حدود سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.

به گزارش مرآت، بهروز اسودی صبح امروز در یکصد و نود و پنجمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان اظهار کرد: در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸، تاکنون ۱۰۷ واحد تولیدی این استان از این تسهیلات به ارزش حدود سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بهره‌مند شده‌اند.

وی تصریح کرد: از مجموع طرح‌های پرداختی، ۳۸ واحد به ارزش دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش رونق تولید ۹۸ و ۶۹ طرح نیز به ارزش حدود یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به برنامه تولید و اشتغال (بند الف تبصره ۱۸) است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۶ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، بیان کرد: در این نشست نیز با تصمیم اعضای کارگروه، ۳۶ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش ۶۶۵ میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی شدند.

اسودی با اشاره به مغایرت تسهیلات مصوب و پرداختی از سوی بانک‌های عامل، مهم‌ترین علل این امر را کمبود وثایق از سوی واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: بیش از ۳۲ درصد مغایرت‌ها مربوط به کمبود وثایق، ۲۸ درصد مربوط به صورت‌های مالی، ۲۲.۵ درصد مربوط به درخواست متقاضی و بقیه مربوط به مصوبات مرکز، طرح ایجادی و واحد غیرفعال است که در این جلسه در زمینه رفع مغایرت‌ها و موانع پیش رو تصمیم‌گیری شد.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات بیش از ۹۸۵ واحد تولیدی مشکل‌دار در جلسات این کارگروه خبر داد و تصریح کرد: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی، زیربنایی، مالیاتی و تأمین اجتماعی سه واحد تولیدی سنگ لاشه آذر سنگ، معدنی شاهوار و هنر چوب ارژن بررسی شد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.