شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

برای اولین بار در شهرستان شاهرود صورت می گیرد؛    

برگزاری دوره جامع کسب و کارهای خرد و خانگی/ راهی برای ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
گروهی جهادی در شهرستان شاهرود اقدام به برگزاری دوره جامع کسب و کارهای خرد و خانگی در یکی از شهرک های محروم شهرستان شاهرود کرده اند.

به گزارش خبرنگار مرآت، عدم آگاهی نسبت به مدیریت هزینه در زندگی و نداشتن اطلاعات تخصصی در مورد چگونگی ایجاد شغل و روش های افزایش درآمد، از جمله عوامل فرهنگی است که در کنار مشکلات اقتصادی مثل تورم باعث ایجاد مشکلات معیشتی در اقشار کمتر برخوردار جامعه شده است.

 موضوعی که به موجب آن  یک گروه جهادی در شاهرود، اقدام به برگزاری دوره جامع کسب و کارهای خرد و خانگی در یکی از شهرک های محروم شاهرود کرده اند.

سعید صابونی مسئول برگزار کننده این طرح در گفتگو با خبرنگار مرآت گفت: این طرح به صورت رایگان و آزمایشی و با ارائه مدرک از سازمان فنی حرفه ای، در یکی از شهرک های کم برخوردار شهر شاهرود برگزار خواهد شد.

وی در توضیح این طرح گفت: شرکت کنندگان پس از ثبت نام و انجام  آزمون های روان شناختی مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند و سپس با توجه به نتیجه این آزمون ها می توانند در کلاس های آموزشی متناسب با نیازشغلی خود شرکت کنند.

وی تصریح کرد: جامعه هدف اصلی این طرح، زنان خانه دار و سرپرست خانوار هستند و پس از شرکت در این دوره می توانند با تامین امکانات محدود، در خانه کسب درآمد کنند.

وی در ادامه  با بیا اینکه دسته دیگری مخاطبان این طرح، افرادی هستند که کسب و کارشان موفق نبوده، اظهار کرد: این افراد در این طرح با عیب یابی می توانند مشکلات کسب و کار خود را بررسی و شناسایی کرده  و به کمک مشاورین طرح، آنها را رفع کنند.

سعید صابونی مهمترین ویژگی این طرح را حمایت از  شرکت کنندگان، تا زمانی سود دهی دانست و افزود: این ظرفیت وجود دارد که ما برای رفع اشکالات احتمالی و کمک به دریافت تسهیلات راه اندازی مشاغل، همراه این افراد باشیم.

قابل ذکر است علاوه بر عدم آگاهی نسبت به تولید و افزایش درآمد ، یکی از دلایلی که باعث مشکلات معیشتی در بین مردم این مناطق شده است، عدم آگاهی نسبت به مدیریت هزینه است، که در این دوره این موضوع هم  محور مباحث  آموزشی قرار داده خواهد شد.

انتهای پیام/ج

دیدگاه ها

میانگین امتیاز داده شده: +
خداقوت
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.