دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
برداشت ۵۰۰ تن فلفل از مزارع فرومد میامی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محمدی با بیان اینکه فلفل مهم‌ترین محصول منطقه فرومد است، گفت: امسال ۵۰۰ تن فلفل قرمز از زمین‌های کشاورزی این روستا برداشت شده است.

به گزارش مرآت ،علی اصغر محمدی مدیر جهادکشاورزی شهرستان میامی گفت:میزان تولید این محصول در هر هکتار۲.۵ تن برآورد می‌شود که برخی کشاورزان تا پنج تن نیز برداشت می‌کنند.

او با بیان اینکه کشت فلفل در فرومد و روستا‌های کلاته سادات، میرعلم، استربند و فیروزآباد رونق بیشتری دارد، افزود: به خاطر شرایط آب و هوایی مناسب در دیگر روستا‌ها نیز بصورت پراکنده کشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میامی تصریح کرد: فلفل در این منطقه پایان بهتر نشا شده و اواخر تابستان و اوایل پاییز هم برداشت آن آغاز می‌گردد.

محمدی با اشاره به اینکه کشاورزان محصول فلفل را به دو صورت،‌تر و خشک شده به بازار عرضه می‌کنند، تصریح کرد: امسال فلفل برداشت شده تازه کیلویی حدود ۶۰ هزار ریال و خشک شده آن ۳۰۰ هزار ریال فروخته می‌شود.

او گفت: اجرا نشدن طرح‌های یکپارچه سازی اراضی، نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی از چالش‌های مهم پیش روی کشاورزان این منطقه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.