شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 امام جمعه موقت شاهرود:   

بازگشت به برجام فقط با لغو تحریم میسر است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام جمعه موقت شاهرود گفت: اروپا و آمریکا نسبت به بازگشت به برجام تمایل دارند اما تحقق این امر فقط با لغو همه تحریم ها میسر است.

به گزارش مرآت، حجت الاسلام احمد نظری در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مصلی پیامبر اعظم (ص)، که با رعایت دستور العمل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا برگزار شد ، افزود: علت رویکرد اروپا و غرب به بازگشت به مذاکرات برجام ، پیشرفت های دانشمندان  ایران در  علم و دانش هسته ای و سایر علوم است.

وی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی به این درک رسیده اند که دانش و علم موجود در نزد جوانان ایران زمین به رغم همه توطئه ها رو به گسترش است ، ادامه داد: علم و دانش کارخانه نیست که با اهداف شوم و تروریستی خود آن را منفجر کنند و از بین ببرند.

به گفته وی ، دولت انقلابی ایران هم به جهان ثابت کرد که اهل مذاکره است ولی کشور را معطل برجام و مذاکرات طولانی نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: اگر آمریکا و اروپا با لغو همه تحریم ها به برجام بازگردند به نفع شان است.

نظری از اقدام سریع و انقلابی دولت در این فرصت اندک برای تهییه و توزیع واکسن کشور و برخی مسایل اقتصادی مانند بازگشت قیمت سیمان تقدیر کرد و اظهار داشت: تسریع در رسیدگی به وضعیت معیشتی و رفاه بیشتر جامعه و همچنین تثبیت قیمت کالاهای ضروری خواسته مردم است.

وی  تکمیل سریع کابینه و ابقا یا صدور احکام استانداران ، فرمانداران و دهیاران را  مورد تاکید قرار داد و افزود: بلاتکلیفی مسوولان در این سطح ،  تصمیم‌گیری در امور را به تاخیر می اندازد و به ضرر مردم است.

امام جمعه موقت شاهرود وحدت همه جامعه در کشور، استان سمنان و شهرستان را  خواستار شد و ادامه داد: اختلاف ها در بدنه مسئولیت های استانی پذیرفتنی نیست.

خطیب جمعه شاهرود به ۳۱ شهریور و آغاز برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس برای دفاع جانانه ملت ایران از خود در برابر تهاجم دشمنان در راستای اوامر الهی است.

نظری تاکید کرد: دفاع مقدس منحصر به یک هفته نیست بلکه باید الگوی تمام ایام و عمر ما باشد و بیشتر برای نسل آینده تبیین شود.

به گفته وی ،در آستان اربعیین حسینی برنامه های متنوعی برای جاماندگان اربعین برنامه ریزی شده است.

امام جمعه موقت شاهرود واقعه عاشورا را دارای ۲ جهره ظاهری و باطنی برشمرد که زیبایی های باطنی آن برای معصومان  قابل درک است.

وی مقام صبر ، شکر و رضایت الهی در امور و بندگی کامل را در رخداد عاشورا توسط امام حسین (ع) به منصه ظهور رسیده است.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به واگذاری امور در راستای اراده الهی اوج بندگی است ، ادامه داد:  سید الشهدا پرچم دار این مهم در دنیا است و جریان عاشورا به مهدویت پیوند دارد.

​انتهایپیام/
ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.