شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

با حضور معاون وزیر صمت انجام شد؛  

بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرك صنعتي دامغان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
علی رسولیان در جريان سفر به استان سمنان با حضور در شهرک صنعتی دامغان از شرکت "صنایع چوب حیدرهایی" و طرح صنعتي "صنایع فرو آلیاژ پارس" و " مجتمع فولاد" بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران روز چهارشنبه در جريان دومین روز از سفر ۲ روزه خود به استان سمنان با حضور در شهرک صنعتی دامغان از شرکت "صنایع چوب حیدرهایی" و طرح صنعتي "صنایع فرو آلیاژ پارس" و " مجتمع فولاد گلستان" ؛ و  امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ صنعتی دامغان بازدید کرد.

در این بازدیدها که با همراهی سید محمدرضا استاندار سمنان انجام شد، علي رسوليان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با حضور در شهرک صنعتی دامغان از شرکت "صنایع چوب حیدرهایی" و طرح صنعتي "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" و "مجتمع فولاد گلستان" بازدید کرد و با حضور در جمع صنعتگران پاي صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات اين شهرك‌ها را از نزديك مورد بررسي قرار گرفت.

شرکت " صنایع چوب حیدرهایی" که با سرمایه ‌گذاری بیش از ۲۱ میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۲۱ هزار و ۱۳۷ مترمربع در شهرک صنعتی دامغان احداث و در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیده و ظرفیت تولید ۲ هزار و ۳۸۵ متر مکعب محصولات چوبی، انواع کالا از چوب پنبه، و نی و مواد حصیرباف در سال را دارد و براي ۱۰۰ نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" در زميني به مساحت ۱۷۴ هزار و ۹۳۷ مترمربع و سرمایه گذاری فاز نخست بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال که در صورت تکمیل و بهره برداری برای ۴۷۰ نفر اشتغالزایی کرد.

عملیات اجرایی اين طرح سال ۹۹ در فاز توسعه شهرك صنعتي دامغان آغاز شد و در زمينه توليد فروسیلیسیم با سیلیکون بیش از ۵۵ درصد وزنی به بهره‌برداري خواهيد رسيد.

طرح صنعتی " مجتمع فولاد  گلستان" در زميني به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و پیش‌بینی سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال که در صورت تکمیل و بهره برداری برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

همچنین، معاون وزیر صمت از پروژه پست برق در شهرک صنعتی دامغان نیز بازدید کرد.

مشخصات فنی و ویژگی های این  پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی دامغان، دارای ۲ فیدر خط، ۲ فیدر ترانس و ۲ دستگاه ترانس ۴۰ مگا ولت آمپر و ۲ دستگاه ترانس کمکی ۲۵۰ کاواو، ۱۲ فیدر خروجی و ۲ دستگاه فیدر خازن است.

اهداف پروژه افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع، ایجاد زیرساخت انرژی برای توسعه بخش صنعت و تولید به منظور تامین مصارف برق کارگاه ها و کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی از اهداف پست ۶۳ کیلوولت صنعتی دامغان است.

شهرك صنعتي دامغان دارای ۵۶۳ هکتار مساحت است که ۲۱۸ هکتار آن فاز عملياتي و ۱۷۰ هکتار آن زمين صنعتي است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و ۲۱۵ قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت ۱۱۷ هکتار در آن منعقد شد.

استاندار سمنان، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را همراهي کردند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.