شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در دیدار مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام استان با امام جمعه شاهرود مطرح شد؛   

اشتغال و معیشت باید در اولویت قرار گیرد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در دیدار مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام استان با امام جمعه شاهرود، موضوع اشتغالزایی در شهر شاهرود، کمک به بهبود وضعیت آب و فاضلاب شهرهای شاهرود و بسطام، و معیشت مردم مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مرآت در دیدار مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام استان با امام جمعه شاهرود، موضوع اشتغالزایی در شهر شاهرود، کمک به بهبود وضعیت آب و فاضلاب شهرهای شاهرود و بسطام، و طرح احسان غدیر مطرح شد.

حجت الاسلام امینی امام جمعه شاهرود گفت: نیاز اول شهرستان شاهرود، بحث اشتغالزایی است ،به خصوص در بخش کشاورزی با توجه به سرمازدگی که طی چندسال اخیر در شهرستان شاهرود شاهد آن بوده ایم، توجه به اشتغال و معیشت مردم باید اولویت اول کارهای اجرایی باشد.

امام جمعه در مورد مشکلات آب و فاضلاب شاهرود گفت: اگر ارگان هایی مثل ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد علوی وارد نشوند، دولت ها نمی توانند کاری کنند،در بسطام، شبکه آب مربوط به 60 سال قبل است و 40 درصد هدررفت آب دارد،در شاهرود،  پروژه ی بهره برداری از فاضلاب شاهرود 15 سال طول کشیده و حالا هم 15 درصد از آن استفاده می شود و متاسفانه تصفیه خانه خوبی نداریم که این منابع را تصفیه کند، پیشنهاد می شود که ستاد اجرایی وارد این مقوله شود چون مساله آب می تواند تبدیل به مساله امنیتی شود.

احمدی مدیرکل ستاد اجرای فرمان امام سمنان تصریح کرد:  اگر در مورد تصفیه خانه، کار کارشناسی انجام شود، بنیاد برکت، امکان انجام این کار را دارد،ضمنا در نقاط مختلف استان، با تشکیل کارگروه اشتغال و نیازسنجی ، می توانیم برای گروه های مختلف اشتغالزایی کنیم.

وی افزود: در روز عید غدیر، بنیان احسان ستاد اجرایی در نظر دارد با همکاری هیئات و مساجد، و با توزیع 3 تن مرغ در سطح شهرستان های شاهرود و میامی اقدام به طبخ و توزیع غذای نذری در بین مردم با محوریت محلات و حاشیه شهرها و روستاها کند.

در ادامه وی به بیان گزارشی از عملکرد ستاد در آبرسانی به روستاهای محروم و اعزام کاروان بهداشت به منطقه پل ابریشم پرداخت و گفت: در این طرح 250 نفر از خدمات دندانپزشکی رایگان استفاده کردندو درباره توزیع آب پیگیری هایی برای استقرار یک دستگاه آب تصفیه کن صنعتی در یکی از این مناطق انجام شده است، زیرا استحصال آب شیرین، در این منطقه به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.