شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

استمرار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌ صورت جدی پیگیری شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان بابیان اینکه امروز مهم‌ترین تهدید زیستی، بیماری کرونا است، گفت: استمرار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌صورت جدی باید پیگیری شود.

به گزارش مرآت، ایرج کارخائی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان عصر روز گذشته ۲۸ مهر در جلسه کمیته پدافند زیستی ستاد مقابله با کرونا استان با بیان اینکه اصول و اهداف اساسی پدافند غیرعامل افزایش تاب‌آوری و پیش‌بینی و پیشگیری در شرایط حاد و بحرانی است، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی با سرلوحه قرار دادن این ملاحظات و الزامات پدافندی برابر موج‌های سهمگین بیماری کرونا ضمن حفظ آمادگی‌ها و افزایش پیش‌بینی‌ها در تأمین و تجهیز امکانات و زیرساخت‌های اساسی سطح خدمات‌رسانی خود را به مردم افزایش داده و موجب کاهش آسیب‌پذیری شده است.

وی ادامه داد: ماهیت اپیدمی کرونا پیش‌رونده و طبیعت این بیماری انتقال فردبه‌فرد یا فرد به یک گروه است که در این راستا اگر ملاحظات مؤثر انجام نشود و رعایت پروتکل‌ها موردتوجه قرار نگیرد، افت‌وخیز ویروس به‌صورت طبیعی گسترش پیدا می‌کند.

کارخائی با اشاره به اینکه شرایط ثبات و پایداری که با تلاش فراوان به‌دست‌آمده از دست می‌رود و منجر به افزایش مبتلایان و بستری‌ها می‌شود یادآور شد: پدافند غیرعامل با تهدیدات محتمل در ارتباط است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان افزود: امروز مهم‌ترین تهدید از لحاظ پدافند زیستی بحث بیماری کروناست که آسیب‌پذیری آن القای عادی شدن، سهل‌انگاری و بی‌توجهی به این ویروس در جامعه است.

کارخائی بابیان اینکه راه مقابله با این تهدید هشدارهای لازم و اعلام‌خطر به جامعه، است اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقناع‌سازی و تشویق و ترغیب شهروندان برای انجام واکسیناسیون است.

به گفته وی؛ یکی از ضروریات برای موفقیت برنامه واکسیناسیون، مشارکت جامعه  اعتماد و اطمینان به برنامه واکسیناسیون است.

منبع: ایکنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.