دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

متخصص پوست و مو در گفتگو با مرآت: 
استفاده طولانی مدت از ماسک عارضه پوستی ایجاد می کند/ کرونا ویروس از پوست افراد عبور نمی کند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
بایک یغمایی گفت: در این دوران استفاده از ماسک و شیلد الزامی است امادر برخی افراد عارضه پوستی مانند آکنه و جوش پوستی ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، با گذشت بیش از یک سال از ورود ویروس کرونا به کشور و استفاده طولانی مدت و هر روزه از ماسک نیز عوارض پوستی را ممکن است ایجاد کند و بد نیست در این مورد اطلاعات خود را بروز کنیم و از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از بروز این عوارض استفاده کنیم.

بابک یغمایی متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار مرآت در مورد عوارض پوستی استفاده طولانی مدت از ماسک گفت: در این دوران استفاده از وسایل حفاظتی نظیر ماسک و شیلد الزامی است، اما در برخی افراد عارضه پوستی مانند آکنه و جوش پوستی ایجاد می شود.

وی همچنین با بیان اینکه در آستانه گرم شدن هوا قرارداریم و استفاده طولانی مدت از ماسک این عوارض را تشدید می کند، اظهار کرد: استفاده طولانی مدت از ماسک به ویژه زمانی که همراه با تعریق نیز است، حساسیت پوستی را تشدید می کند،به همین دلیل افراد باید هر یک ساعت در مکان های خلوت و یا در محیط باز ماسک  خود را بردارند و به مدت 15 دقیقه به پوست خود استراحت دهند.

یغمایی راهکارهای کاهش عوارض پوستی ناشی از ماسک های تنفسی گفت: و شست و شوی روزانه صورت با یک شوینده ملایم و فاقد عطر و استفاده از مرطوب کننده مناسب  قبل و بعد استفاده از ماسک از راهکارهای موثر در این خصوص است.

یغمایی همچنین در مورد عوارض پوستی کووید 19 اذعان کرد: تحقیقات اخیر نشان می دهد کرونا ویروس جدید موجب بروز لکه های قرمز برروی زبان می شود، اما عوارض پوستی آن بسیار نادر و در موارد محدودی مشکلاتی شبیه به اگزمای پوستی در افراد ایجاد می شود.

این متخصص پوست و مو در مورد انتقال کرونا ویروس از طریق پوست گفت: انتقال و عبور ویروس از طریق پوست سالم و یاحتی خراش و زخم پوستی تقریبا نزدیک به صفراست و میزبان اصلی ویروس مخاطاط تنفسی (چشم،بینی،دهان) است .

وی همچینین ماندگاری ویروس برروی پوست را بسیار محدود و در حد چند ساعت دانست و خاطر نشان کرد: زمانی که ویروس برروی پوست به تنهایی قراردارد طول عمر آن محدود است، اما زمانی که همراه با قطرات عطسه و سرفه باشد، طول عمر آن برروی پوست طولانی تر می شود و در هردو مورد براحتی با مواد ضد عفونی  کننده حاوی اتانول 70درصد غیر فعال می شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.