شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

از دست دادن حس بویایی 1.6 میلیون آمریکایی/عدم اطمینان از برگشت بویایی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بیش از 1.6 میلیون آمریکایی حس بویایی خود را در نتیجه عفونت کووید19 از دست داده‌اند و کارشناسان مطمئن نیستند که حس بوایی از دست رفته این افراد باز خواهد گشت.

به گزارش مرآت؛ به نقل از دیلی‌میل،  نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بیش از ۱.۶ میلیون آمریکایی حس بویایی خود را در نتیجه عفونت کووید۱۹ از دست داده‌اند و کارشناسان مطمئن نیستند که حس بوایی از دست رفته این افراد باز خواهد گشت.

محققان بر این باورند که بین ۱۷۰ هزار تا ۱.۶ میلیون هنوز حس بویایی ندارند و میانگین آن حدود ۷۰۰ هزار نفر است.

از دست دادن بویایی طولانی مدت به دنبال ابتلا به بیماری کووید، بخشی از پدیده‌ای است که به عنوان «کووید طولانی» توصیف می‌شود. افراد مبتلا به کووید طولانی، ماه‌ها پس از بهبودی عارضه‌های این ویروس را تجربه می‌کنند و کارشناسان دلیل دقیق آن را نمی‌دانند.

محققان دانشگاه واشنگتن سنت لوئیس دریافتند، صدها هزار نفر در نتیجه ابتلا به کووید۱۹ با اختلال عملکرد بویایی دست و پنجه نرم می‌کنند. از دست دادن حس بویایی می‌تواند از این جهت که افراد از برخی خطرات آگاه نمی‌شوند، خطرناک باشد.

مدت زمانی که افراد مبتلا به کووید می توانند اختلال بویایی داشته باشند و اینکه آیا این اختلال می تواند دائمی باشد یا خیر، هنوز مشخص نشده است.
کووید طولانی مدت می تواند به طرق مختلف بر روی یک فرد تأثیر بگذارد و کارشناسان دقیقاً مطمئن نیستند که چگونه یا چرا. یکی از متخصصان معتقد است که برخی از عوارض بیماری مربوط به سیستم عصبی می‌تواند ناشی از التهاب مغز باشد.

تیم تحقیقاتی این مطالعه نوشتند: «این داده‌ها نشان‌دهنده نگرانی سلامت عمومی در مورد اختلال بویایی و نیاز فوری به تحقیقاتی است که بر درمان این عارضه کووید ۱۹ تمرکز دارد.

محققان که یافته‌های خود را پنجشنبه در «JAMA Otolaryngology» منتشر کردند، از دو یافته مجزای دیگر مطالعات برای تخمین سطح اختلال بویایی در ایالات متحده استفاده کردند.

انتهای پیام/

thvs

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.