دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛
اخلاق انتخاباتی و ضرورت دوری از تخریب
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یکی از مسائلی که می‌تواند مردم را جذب رقابت‌های انتخاباتی کند، رعایت اخلاق انتخاباتی و دوری از تخریب توسط داوطلبان حضور در انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری است.

به گزارش مرآت، تبیین و تحلیل رفتار انتخاباتی و رأی دهی در جوامع مختلف با توجه به اهمیت انتخابات در ریل گذاری برای سیاست مداران، از موضوعات مهم جامعه شناسی سیاسی است. حتی اگر انتخابات را هم در نظر نگیریم نفس پرداختن به فرهنگ سیاسی و اخلاق مداری انتخاباتی ملت‌های مختلف در تبیین رویدادهای سیاسی همواره جذاب بوده است.

از سوی دیگر تخریب و توهین در دین مبین اسلام گناه محسوب می‌شود و افرادی که در جریان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا وارد شده‌اند باید بدانند که یکی از شاخص‌های مهم خدمت تکیه بر توانمندی و تعهد و رعایت اخلاق است.

انتخابات صحنه اقتدار

انتخابات صحنه اقتدار و عظمت نظام اسلامی و مصداق بارز مردم سالاری دینی است و ضمن انتخاب فرد یا افراد اصلح برای سمت‌های مختلف اجرایی کشور باید این فرایند، به عنوان فرصتی ارزشمند برای وحدت و یکپارچگی ملی، حفظ و صیانت شود.

همچنین زمانی که نامزدها و داوطلبان ببینند مجریان انتخابات قوانین را به خوبی رعایت کرده‌اند و در چارچوب قانون اقدام می‌کنند به طور حتم خود را موظف به رعایت قانون خواهند کرد. رقابت سالم توسط داوطلبان انتخابات که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و مسئولان ارشد جمهوری اسلامی است باید بر پایه اخلاق مداری و رعایت احترام متقابل صورت گیرد.

با توجه به اینکه بسیاری از تبلیغات نامزدهای انتخاباتی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت مجازی صورت می‌گیرد، گروه‌ها و کانال‌های مجازی مسئولیت سنگینی برای حفظ ارزش‌های اسلامی و رعایت اصول حرفه‌ای در انتشار مطالب دارند که باید رعایت کنند.

انتخابات و فضای مجازی

با گسترش و توسعه ارتباطات و تغییر سبک تبلیغات و فعالیت‌های مرتبط با فضای مجازی، حواشی این فعالیت‌ها نیز تغییرات زیادی داشته و مدیریت این فضا ضروری است. متصدیان و کاربران فضای مجازی باید رعایت اصول اخلاقی در پیشگیری از هر نوع تشنج و تشویش افکار عمومی را داشته باشند و بدانند هر مقطع زمانی و شرایط مناسبتی مطالبات خود را داشته که مدیریت این مباحث مهم است.

نامزدهای انتخاباتی باید با رعایت اخلاق حرفه‌ای در فضای مجازی حاضر شوند و از هر گونه تخریب نسبت به یکدیگر پرهیز و فقط برنامه‌های خود را ارائه دهند. مردم برای انتخاب آگاهانه خود دارای آگاهی سیاسی و اجتماعی هستند و تنها باید، راهبردهای لازم برای مشارکت مردم تقویت شود.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.