شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

استاندار سمنان وعده داد:

احیاء و لایروبی قنوات روستاهای استان سمنان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاندار سمنان گفت: هیچ مشکلی برای تامین منابع اعتباری مورد نیاز برای احیاء و لایروبی قنوات روستاهای این استان وجود ندارد.

به گزارش مرآت، سیدمحمدرضا هاشمی در دیدار با تعدادی از فعالان حوزه کشاورزی اظهار کرد: تقویت ارتباط با دانشگاه و متخصصان دانشگاهی در راستای رفع مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی، امری حائز اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توسعه کشاورزی از اولویت‌های اصلی ما در استان است افزود: تقویت روند توسعه کشت گلخانه‌ای و سیستم‌های آبیاری نوین، باید در بخش کشاورزی استان به طور جدی پیگیری و دنبال شود.

استاندار سمنان با اشاره به تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز بخش کشاورزی و حمایت‌های دولت از این بخش خاطرنشان کرد: اعتبارات خوبی در سفر رئیس جمهوری به استان در قالب تسهیلات برای استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به معضل کمبود منابع آبی در برخی روستاها اضافه کرد: احیاء و لایروبی قنوات روستاها امری حیاتی است و دولت آماده کمک به این حوزه است.همچنین مشکلی برای تامین ‌اعتبارات مورد نیاز این بخش وجود ندارد.

استاندار سمنان وعده داد: حمایت‌های لازم در بحث پوشش اَنهار، توسعه کشت گلخانه ای و راه بین مزارع در استان انجام شود.

هاشمی همچنین در دیدار با مدیران استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان بر لزوم توجه به روستاها تاکید و اظهار کرد: تولید ثروت در روستا امروز امری حائز اهمیت است که مجموعه ارتباطات و فناوری ارتباطات می‌تواند تاثیر شایانی در این امر داشته باشد.

وی با اشاره به گستردگی جغرافیایی استان گفت: استان سمنان با بیش از ۹۷ هزار کیلومتر مربع، استانی وسیع است و ارائه خدمات نیازمند تلاش بیشتر می باشد

استاندار سمنان تصریح کرد: فرصت و بستر لازم ارائه شده توسط مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در حوزه‌های زیرساخت، پست، مخابرات و پست بانک که در روستاها فرآهم شده ، برای توانمند سازی روستاها بسیار موثر است.

وی ادامه داد: باید معرفی پتانسیل‌های روستاها از طریق بسترهای ارائه شده، تقویت باجه‌های پست بانک در روستاها به منظور تسهیلگری در امور روستاییان و ایجاد فرصت شغلی، بحث هایی است که می تواند در دستور کار مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قرار گیرد.

‌هاشمی با بیان اینکه احصاء و برطرف کردن نقاط ضعف پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه در استان امری حساس و قابل توجه است که ضرورت دارد در دستور کار قرار گیرد خاطرنشان کرد: در مناطق و روستاهای هدف گردشگری استان، دسترسی به پوشش آنتن دهی تلفن همراه به واسطه حضور گردشگران و مسافران امری مهم  است و نقاط کور باید شناسایی و برطرف شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.